Путін використовує військові навчання, щоб розширити контроль над сусідніми країнами — FT

Поділитися
Путін використовує військові навчання, щоб розширити контроль над сусідніми країнами — FT © Сайт Президента Республики Беларусь
Військові ігри Росії з Білоруссю викликають занепокоєння на Заході.

Росія планує використовувати військові навчання з Білоруссю для поглиблення контролю над збройними силами сусідів та збільшення військового потенціалу на кордонах країн-членів НАТО, пише Financial Times.

Військові навчання «Захід-2021» включають десятки тисяч військовослужбовців обох країн та випробування стратегічної зброї для імітації конфлікту із «західним ворогом». Навчання відбуваються на тлі посиленого тиску з боку Кремля щодо більш глибокої інтеграції з Мінськом.

«Навчання вписуються у широку модель: агресивна Росія збільшує свій військовий потенціал та присутність біля наших кордонів»,-сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Військові навчання, які в останні десятиліття проходять кожні чотири роки, відбуваються через кілька місяців після того, як Росія без попередження зібрала близько ста тисяч військовослужбовців, танків, літаків та кораблів біля кордону з Україною.

Москва заявила, що ці навчання були лише для перевірки готовності військ, але значна частина військової техніки все ще залишається близько до кордону, що насторожує західні уряди, які розглядають це як постійне нарощування сил.

Президент Росії Володимир Путін закликав до поглиблення політичної, економічної та оборонної співпраці з Білоруссю в останні роки і надавав різні пакети фінансової допомоги білоруському диктатору Олександру Лукашенку.

Західні військові вважають, що посилення впливу Кремля на Мінськ у поєднанні з поглибленням сумісності оборонної техніки двох країн та спільною підготовкою переміщує військовий потенціал Росії на 650 км далі на захід, до кордону з Польщею.

«Росія сподівається, що вони зможуть усунути всі прогалини, які, безумовно, існують з точки зору командування та контролю. Це частково те, на чому побудовані ці військові навчання», - сказав представник західної розвідки FT.

«Зрозуміло, що інтеграція, якої прагне російська сторона, дає Кремлю більший контроль над усією військовою динамікою», - додав він.

Основним сигналом тривоги для західних військових буде те, якщо російські війська або обладнання «залишаться на цій території на постійній основі», зазначив чиновник.

«Якщо навчання закінчуються, а військові не йдуть додому, це насторожує. Схожа ситуація була поблизу України», - сказав він.

І Путін, і Лукашенко заявили, що військові навчання не спрямовані проти жодного іноземного ворога, але є виправданими через те, що, на їхню думку, посилюється військова діяльність НАТО вздовж їх кордонів.

У травні та червні 28 тисяч військовослужбовців з держав НАТО взяли участь у навчаннях альянсу у 16 ​​країнах Південної та Східної Європи, що викликало невдоволення Кремля.

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що цьогорічна версія навчань Росії та Білорусі виділяється «величезною кількістю» поставок важкої техніки до Білорусі, поряд із розміщенням російських військ у п'яти різних білоруських регіонах.

«Все більш автократична Білорусь, безумовно, є васалом Кремля. Лукашенко вже не може відмовлятися від пропозицій Путіна», - додав Лаанет.

У Росії 9 вересня розпочалися військові навчання «Захід-2021», окрім російських військовий, в них беруть участь ЗС Білорусі, Вірменії, Індії, Казахстану, Киргизстану і Монголії. Масштабні навчання за участю агресора поблизу українських кордонів викликають в Києва обґрунтоване занепокоєння.

Напередодні навчань Росія відмовилася продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Однією з причин такого рішення називалася спроба приховати реальні масштаби навчань «Захід-2021».

США і Україна закликали Росію припинити деструктивні дії щодо Місії ОБСЄ. Україна також висловила готовність до тісної співпраці зі Шведським головуванням ОБСЄ, державами-учасниками і генсеком організації для зниження негативних наслідків російської ініціативи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі