Путін повинен зробити Асаду пропозицію, від якої він не відмовиться – FT

Поділитися
Путін повинен зробити Асаду пропозицію, від якої він не відмовиться – FT Асад може піти з посади президента, але лишитися в політиці Сирії. Ілюстрація © news-front.info
Росія могла б запропонувати сирійському диктатору такий же вихід із ситуації, який колись запропонувала Садаму Хусейну.

Експерти з питань Росії постійно запевняють, що президент Володимир Путін буде воювати до останньої бомби в російському арсеналі, аби зберегти свого союзника Башара Асада при владі. Але навряд чи це так.

Про це на сторінках Financial Times пише експерт центру Белфера в Гарвардському університеті Симон Сараджян. Він переконаний, що Володимир Путін може і навіть повинен змусити Асада піти. Однак російський президент за зачиненими дверима може спробувати домовитися про спосіб, в який сирійський диктатор міг би піти у відставку, зберігши обличчя.

"Коли стало зрозуміло, що президент США Джордж Буш-молодший і його коаліція збирається вторгнутися в Ірак, Путін відправив в Багдад одного зі своїх найбільш досвідчених дипломатів Євгена Примакова. Він повинен був зробити диктатору Садаму Хусейну пропозицію піти з посади президента, але лишитися лідером своєї партії "Баас" і продовжити політичну діяльність. Тоді Хусейн відмовився, і це рішення коштувало йому життя.

"Асад теж не лише президент Сирії, а й лідер своєї партії. І в Путіна значно більше інструментів впливу на Асада, чого не було у випадку з Хусейном. Тож, можливо, Асад уважніше поставиться до такої пропозиції, якщо Путін її озвучить", - пише експерт.

У російського президента є серйозні причини змушувати сирійського союзника піти з посади президента, але лишитися сирійським політиком. Нинішній президент Сирії не контролює більшу частину своєї території. Тож підтримувати його до останнього немає сенсу. Оскільки в такому випадку завершення громадянської війни не буде.

А це означатиме, що Сирія перетвориться на довгостроковий притулок для терористів "Ісламської держави", які неодноразово проклинали Росію і погрожували їй атаками.

"Росія може погодитися на Сирію без Асада, якщо його наступника виберуть шляхом переговорів, на яких Кремль матиме право голосу і за умови, що нова влада Сирії буде враховувати інтереси Росії", - йдеться в статті.

Нещодавно в МЗС РФ оголосили, що Росія не наполягає на збереженні режиму Асада в Сирії. Про це сказала прес-секретар Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова. За її словами, офіційна позиція Москви полягає в тому, що "доля президента Асада повинна бути вирішена сирійським народом".

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що США і Росія ще не домовилися про долю Башара Асада.

В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.

У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.

У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.

Конфлікт у Сирії набув нової форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачуютьрежим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі