Авіабаза теж була під контролем терористів. Тому її звільнення стане важливою перемогою для пропаганди Володимира Путіна і його союзника Башара Асада.
Про це на сторінках швейцарської газети Neue Zuercher Zeitung пише оглядач Моніка Болігер.
"З початку вторгнення російської армії в Сирію, Кремлю довелося зіштовхнутися з обвинуваченнями, що його кампанія направлена проти сирійських повстанців, а не проти "Ісламської держави". Тепер Путін може оголосити про успішну операцію саме проти терористів", - пояснює автор.
Разом з тим, на думку оглядача, авіабаза "Квейріс" навряд чи надовго залишиться в руках армії Асада, оскільки їй бракує солдатів, щоб утримати її під контролем. Однак і подальший наступ проти "Ісламської держави" теж сумнівний. Щоб прорвати блокаду терористів, Асаду доведеться відправити війська на південь, щоб перекрити канали забезпечення бойовиків "Ісламської держави". Але це буде вигідно і повстанцям, позиції яких розташовані на північ від Алеппо. Але Асад навряд чи захоче робити послугу своїм опонентам.
Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.
У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.