Протести в Казахстані спричинені не масштабною корупцією в країні, а «деструктивними внутрішніми та зовнішніми силами», стверджував президент Росії Владімір Путін на позачерговій сесії Ради безпеки ОДКБ 10 січня.
«Ми розуміємо, що загроза казахстанській державності викликана аж ніяк не стихійними акціями протесту, ситуацією скористалися деструктивні внутрішні та зовнішні сили. Ті люди, які виступали за ситуацію на газовому ринку – це одні люди, у них одні цілі, а ті, хто взяв у руки зброю та нападав на державу – це зовсім інші люди та в них інші цілі. У Казахстані ми спостерігаємо агресію міжнародного тероризму, бойовики проходили навчання у гарячих точках», - заявив він.
Путін також спробував провести паралель між Революцією Гідності в Україні та нинішніми протестами в Казахстані, натякнувши на те, що в обох випадках невдоволення людей нібито могло підживлюватися ззовні.
«Активно застосовувалися властиві майданним технологіям елементи силової інформаційної підтримки протестів. Події у Казахстані – не перша і не остання спроба втрутитися ззовні. Ми не дозволимо впроваджувати сценарії кольорових революцій. Вже найближчим часом спільними зусиллями ситуація у всьому Казахстану стабілізується», - повторив він пропагандистські наративи Кремля.
Раніше президент Казахстану заявив про придушення протестів. За словами Токаєва, конституційний порядок у країні повністю відновлено, триває робота з пошуку «бойовиків, що сховалися», затримано понад 8 тисяч людей.
Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.