Президент Росії Володимир Путін більше не є бажаним гостем в країнах G7 через його вторгнення в Україну. Але через два дні після саміту Великої сімки, російський лідер проводить зустріч зі світовим лідером - Папою Римським Франциском, пише видання The Time.
"Римський єпископ не може виступати від імені Сполучених Штатів або Німеччині, але він все більше набуває надвладу, і в середу (10 червня – ред.) зустріч стане дипломатичним випробуванням того, як Франциск буде використовувати свій вплив", - йдеться в статті.
Востаннє російський лідер зустрічався з понтифіком за п'ять місяців до того, як був анексований Крим.
Поки західні лідери обговорюють загрози, які виходять від Кремля, Святий Престол працює над тим, щоб побудувати дипломатичні відносини з Росією.
Папа Франциск ретельно працював над розвитком відносин з Росією для просування деяких інших дипломатичних інтересів Ватикану. Франциск закликав Путіна і інших світових лідерів відмовитися від військового втручання в Сирії, на зміцнення зв'язків Святого Престолу з головами православних церков допомогою екуменічного руху. Папа звернув більше уваги на дружбу з Патріархом Константинопольським Варфоломієм, який знаходиться в досить напружених стосунках з РПЦ.
"Франциску потрібно також взяти до уваги інтереси своєї пастви в Україні. Архієпископ Святослав Шевчук, предстоятель Української греко-католицької церкви, закликав Папу Франциска зайняти більш жорстку позицію по відношенню до Путіна", - йдеться в статті.
Раніше Шевчук та інші українські єпископи зустрілися з ним у лютому, тоді Папа запевнив їх, що "Святий Престол на вашій стороні, у тому числі на міжнародних форумах, з тим щоб гарантувати, що ваші права, питання, які викликають у вас занепокоєння, і євангельські цінності будуть прийняті до уваги".
"Чим є цей захист на практиці, поки відкрите питання", - пише автор статті. В останні місяці тато Франциск заслужив похвалу, адже він сприяв становленню нових відносин між США та Кубою, але то була ситуація, в якій обидві сторони прагнули до миру.
"Російський конфлікт - зовсім інша справа. Навіть якщо Франциск вирішить зайняти більш жорстку позицію по відношенню до Путіна, його вплив має межі. Зрештою, Путіна не переконали дії G7, а Ватикан є наддержавою в моральному плані", - резюмує автор.
Британське видання The Guardian писала, що всі обставини вказують на існування особливо теплих стосунків між Путіним і офіційним Римом. Всім давно відомо, що він дружить з колишнім прем'єр-міністром Сильвіо Берлусконі. Але й нинішній глава італійського уряду Маттео Ренці став першим західним лідером, який після анексії Криму і оголошеної дипломатичної блокади Кремля їздив до Москви на зустріч з Путіним.