Про це пише Стефані Кірхгеснер на сторінках The Guardian, нагадуючи, що сьогодні російський президент побуває на Всесвітній виставці в Мілані. Також у нього запланована зустріч з прем'єр-міністром Італії Матео Ренці і Папою Римським Франциском.
На думку оглядача, всі обставини вказують на існування особливо теплих відносин між Путіним і офіційним Римом. Всім давно відомо, що він дружить з колишнім прем'єр-міністром Сільвіо Берлусконі. Але і нинішній голова італійського уряду Матео Ренці став першим західним лідером, який після анексії Криму і оголошеної дипломатичної блокади Кремля їздив в Москву на зустріч з Путіним.
Також лідер італійської партії "Ліга Півночі" Матео Сальвіні гучно критикує санкції, введені проти Росії. Він навіть створив рух за створення парламентської групи в Італії під назвою "Друзі Путіна".
Оглядач звертає увагу на те, що в "чорному списку" нев'їздних політиків ЄС, який склали російські дипломати, зовсім немає італійців. Колишній посол Італії В Росії Джанкарло Арагона нещодавно в інтерв'ю сказав, що в Італії, схоже, намагаються догодити обом сторонам: підтримувати діалог з Росією і в цей же час дотримуватися спільної позиції ЄС.
У всякому разі, зустріч Путіна і Ренці в Мілані пройде під пильним оком громадськості, так само як і розмова російського президента з Папою Римським. Оглядач нагадує, що Папа Франциск раніше писав листи до Путіна з проханням знайти невійськове рішення для конфлікту в Сирії.
Однак темою розмови під час їхньої сьогоднішньої зустрічі, швидше за все, стане Україна. Папа Франциск зробив раніше неоднозначний коментар, назвавши війну в Донбасі "братовбивчою війною". Таке його нечітке визначення виглядає ніби припущення, що армія Росії не бере участі у війні проти українців.
Тим часом посол України в Італійській Республіці Євген Перелигін заявив, що Папа Римський повинен вказати Путіну на його лицемірство. Він впевнений, що прем'єр Італії Маттео Ренці повинен чітко донести до Путіна позицію G7: розпалювання війни в Україні неприйнятне.