Президент Росії Владімір Путін може наважитися на обмежену агресію проти України, позаяк повномасштабне вторгнення викличе масивну відповідь від НАТО та Заходу. Так вважає заступник генерального секретаря НАТО у 2012-16 роках Александр Вершбоу, повідомляє "Укрінформ".
Він зазначив, що зараз основним аспектом того, як може відреагувати адміністрація президента США Джо Байдена на російську загрозу є її співпраця з європейськими союзниками на політичному рівні.
"Сьогодні я бачив, що Голова Єврокомісії сказала, що Європейський Союз накладе серйозні санкції на Росію, якщо буде агресія. Тобто, це вже дає свої результаті. І я думаю, що це добре, що президент США консультувався з Великобританією, Францією, Італією, Німеччиною вчора і чітко висловив свою позицію щодо дій Путіна, і заручився підтримкою союзників", - сказав ексзаступник Генерального секретаря НАТО.
Вершбоу наголосив, що Україні важливо мати коаліцію, яка підтримала б її у ситуації з Росією.
"Європейці рухаються правильно в плані санкцій. Я думаю, вони можуть зробити більше в плані допомоги українському війську... НАТО як організація також має зайняти свою чітку і жорстку позицію, не лише в риториці, але й для того, щоб більш ефективно допомагати українським Збройним Силам", - переконаний Вершбоу.
Він додав, що важливо, аби Путін правильно оцінив наслідки ймовірного вторгнення, які будуть продемонстровані не лише втратою людського потенціалу, але й накладанням санкцій.
Нагадаємо, учора відбулася відеорозмова президентів США Джо Байдена та Росії Владіміра Путіна, присвячена українському питанню. А якщо точніше - інформації про можливе вторгнення РФ в нашу країну вже цієї зими.
Під час переговорів глава Білого дому дав зрозуміти російському колезі, що не зважатиме на "червоні лінії" РФ у питанні розширення НАТО. Це стало відповідь на заклик Путіна надати Росії юридичні гарантії того, що Альянс не буде розширюватися на схід.
Також Байден заявив, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими санкціями у разі військового вторгнення Росії на територію України.
А ось Путін під час розмови знову спробував зняти з Росії відповідальність за продовження бойових дій на Донбасі, звинувативши Україну в "деструктивній лінії", спрямованій на повний демонтаж мінських угод та домовленостей у "Нормандському форматі".
У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.