Путін боїться Леніна через більшовицький переворот – RFERL

Поділитися
Путін боїться Леніна через більшовицький переворот – RFERL Путін боїться Леніна через революцію. Ілюстрація
Кремль парадоксально захоплюється СРСР і водночас ненавидить переворот, який його створив.

Перша кольорова революція була не помаранчева і не трояндова, а червона. І організували її не в Києві чи в Тбілісі, а спланували зовсім не в Брюсселі чи Вашингтоні. Насправді вона сталася в рідному місті 3, який терпіти не може революції.

Про це на сторінках Radio Free Europe Radio Liberty політичний оглядач Браян Вітмор, який припускає, що саме Росія майже століття тому могла винайти так звані "кольорові" революції.

І чим ближче до століття більшовицького перевороту 1917 року, тим більше вона змушує нервувати Путіна, країна якого все глибше занурюється в кризу. Виступаючи перед провладними активістами в Ставрополі російський президент розкритикував засновника СРСР і більшовиків за вбивство царя Миколи ІІ разом з усією сім'єю і за те, що Ленін "заклав бомбу сповільненої дії" в фундамент російської держави.

Він пояснив також свою критику на адресу Леніна, яку він висловив 21 січня на день народження комуністичного "вождя".

"Дозволити своєму правлінню слідувати ідеям – це правильно, але лише тоді, коли ці ідеї приведуть до правильних результатів, а не так як це було у Володимира Ілліча. Врешті-решт його ідея призвела до розвалу СРСР", - сказав Путін, додавши: "Нам не потрібна глобальна революція".

Ця критика кремлівського лідера на адресу Леніна стала останнім прикладом "невизначеності і шизофренії" російського режиму щодо того, як він ставиться до більшовицького перевороту і його річниці. Вона також відображає страх російських еліт щодо того, що 2017 рік може так само стати революційним.

Путінський Кремль боїться будь-яких революцій незалежно від їхнього кольору і значення, тому що, як пояснює політичний коментатор Аліна Вітуховська, сучасна російська влада підсвідомо боїться аналогічного завершення для себе.

Оглядач нагадує, що кілька місяців тому Кремль замість того, щоб відзначити 98-му річницю більшовицького перевороту 7 листопада чомусь вирішив святкувати 74-ту річницю параду, який комуністична влада влаштувала на 24-ту річницю перевороту, після якої радянські солдати вирушили фронт Другої світової війни. І це дійсно мало дуже дивний вигляд.

Путін вже давно почав використовувати радянський символізм і ностальгію, щоб зміцнити свою владу. Але Кремль вибірково возвеличує радянські міфи, і це дозволяє зрозуміти, чого він боїться. Ідеалістичні ідеї перевороту 1917 року, за версією російської влади, - це погано, а от дисципліна Йосипа Сталіна разом з репресіями і мобілізацією – навпаки, добре. Відповідно Ленін став негативним персонажем, а Сталін – позитивним.

Іншими словами, Кремль на чолі з Путіним не хоче, щоб росіяни навіть думали про будь-яку революцію. Краще сфокусувати їхню увагу на війні і бажано переможній.

Читайте також: В Україні демонтовано понад 800 пам'ятників Леніну – В'ятрович

"Любов до СРСР парадоксально поєднується з ненавистю до всього, що революція, завдяки якій з'явився Радянський Союз, насправді пропонувала: авангардизм, фемінізм, свободу совісті і соціальні зміни", - підкреслював оглядач Артем Рондарєв.

Нагадаємо, що Володимир Путін неодноразово заявляв, що вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною трагедією ХХ століття і драмою для всіх росіян.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі