В Україні вже демонтовано понад 800 пам'ятників Леніну, багато з них – стихійно, повідомив глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у інтерв'ю "5 каналу", опублікованому у вівторок, 5 січня.
В'ятрович сприймає Революцію Гідності почасти як повстання проти радянських практик у суспільно-політичному житті, які намагався затвердити екс-президент Віктор Янукович.
"Руйнування пам'яток почалося як стихійний процес, і закони про декомунізацію його легітимізували", − наголосив В'ятрович.
Голова УІНП відкинув звинувачення в тому, що під приводом декомунізації знищуються об'єкти, що мають художню цінність. Він підкреслив, що законодавство дає можливість зберегти такі об'єкти.
"Закон про декомунізацію дав можливість те, що має якусь художню цінність, демонтувати і зберігати в музеях, в іншому випадку це буде стихійної декоммунинизацией, що в Україні досі триває", − зазначив В'ятрович. Він також уточнив, що протягом року ні один пам'ятник, що представляє художню цінність, в рамках декомунізації не був знищений.
Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня. За законом повинні бути знесені пам'ятники всім діячам комуністичного режиму.
Активний "ленинопад" розпочався в Україні в лютому 2014 року, однак за станом на кінець 2014 року в країні залишалося близько 1700 пам'ятників комуністичному диктатору.