Президентом Тайваню вперше в історії стане жінка

Поділитися
Президентом Тайваню вперше в історії стане жінка Прихід Цай Інвень може призвести до змін у відносинах з Пекіном © RFEF
59-річна Цай Інвень дипломований юрист, має вчений ступінь і виступає за проведення Тайванем незалежного політичного курсу.

Перемогу на виборах президента Тайваню, за попередніми даними, отримала лідер опозиції від Демократичної прогресивної партії Цай Інвень.

Її партія вже заявила про перемогу над кандидатом з правлячої партії - Гоміньдан, набравши понад 50% голосів виборців.

Лідер опозиційної Демократичної прогресивної партії Цай Інвень виступає проти тісних контактів з Китаєм.

Переможниця не визнає основний "консенсус 1992 року" про існування "одного Китаю, двох систем". На думку спостерігачів, це може стати серйозною перешкодою для розвитку подальших контактів Пекіна і Тайбея.

У той же час, аналітики вважають малоймовірним, що Цай Інвень буде домагатися повної незалежності острова, як це робив колишній лідер ДПП Чень Шуйбянь у період свого правління в 2000-2008 роках.

Цай Інвень 59 років. За освітою вона - юрист. Закінчила юридичний факультет Національного університету Тайваню, Корнелльський університет в США і має докторську ступінь Лондонської школи економіки.

Чотири роки тому вона вже брала участь у президентських виборах 2012 року, програвши чинному тоді главі адміністрації Ма Інцзю, переобраному на другий термін (45,65% проти 51,6%). Тепер 20 травня цього року Ма Інцзю складе з себе повноваження і передасть їх переможниці.

Читайте також: Тайвань заступився за демонстрантів у Гонконгу – The Guardian

Тайвань керується власною адміністрацією з 1949 року, коли туди втекли залишки сил Гоміндану, який зазнав поразки в громадянській війні з китайськими комуністами. КНР як і раніше вважає острів однією зі своїх провінцій і домагається об'єднання з ним.

Потепління зв'язків сталося після приходу до влади в 2008 році адміністрації на чолі з Ма Інцзю. Він ініціював програму економічного зближення з материком за збереження політичного статус-кво, підписав два десятки угод про співпрацю в різних сферах, а 7 листопада 2015 року провів історичну зустріч з головою КНР Сі Цзіньпіном в Сінгапурі - першу з 1949 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі