Близько сотні протестувальників прийшли до будівлі парламенту в столиці Тайваню Тайпеї, виступаючи проти проведення зустрічі голови Тайваню Ма Інцзю і голови КНР Сі Цзіньпіна, яка сьогодні, 7 листопада, відбулася вперше за 66 років, повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".
Мітингувальники вигукували на адресу Ма Інцзю звинувачення в тому, що він нібито продає суверенітет Тайваню Китаю. Після проваленої спроби захоплення будівлі парламенту, охорона якого була значно збільшена, десятки протестувальників влаштували перед ним сидячий страйк.
КНР не визнає Тайвань незалежною державою, вважаючи його провінцією Китаю. Офіційні відносини між центральним урядом КНР і Тайваню перервалися у 1949 році після того, як сили Гоміньдана на чолі з Чан Кайши, якІ зазнали поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна, перебралися на острів Тайвань.
Тривалий час тайбейський уряд визнавався світовим співтовариством в якості єдиної легітимної влади в Китаї. Після Другої світової війни Китай в ООН представляла офіційна делегація з Тайваню, лише в 1971 році це місце було передано КНР.
Лише в 1979 офіційно визнавши КНР, США припинили дипломатичні відносини з Тайванем, продовжуючи, тим не менш, надавати йому військову підтримку і підтримувати економічне співробітництво. Саме тому Сполучені Штати будуть уважно стежити за зустріччю лідерів КНР і Китайської Республіки.
У 1980-х між Тайванем і материковим Китаєм відновилися ділові і неформальні контакти. З початку 1990-х років країни стали контактувати через неурядові організації – Асоціації розвитку відносин через Тайваньську протоку і Фонд обмінів через протоку.
В лютому 2014 року делегація з Тайваню вперше відвідала КНР з офіційним візитом. На зустрічі сторони обговорили питання торгівлі між країнами та свободу слова у Китаї.
На сьогоднішній день Тайвань залишив спроби проголошення незалежності від материкового Китаю. Більшість населення острова підтримують існуючий статус-кво Тайваню.