Лідери Китайської Народної Республіки (КНР) і Китайської Республіки (Тайвань) проведуть свою першу офіційну зустріч 7 листопада в Сінгапурі, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в Тайвані.
Лідер КНР Сі Цзіньпін і президент Тайваню Ма Інцзю "обміняються думками з питань відносин між сторонами". Зустріч не передбачає підписання будь-яких угод або спільних заяв, зазначив представник Інцзю Чарльз Чен.
Офіційна влада КНР не коментуэ дану інформацію. Однак, У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що Сі Цзіньпін планує відвідати Сінгапур з офіційним візитом 6 і 7 листопада, повідомляє Wall Street Journal.
КНР не визнає Тайвань незалежною державою, вважаючи його провінцією Китаю. Офіційні відносини між центральним урядом КНР і Тайваню перервалися у 1949 році після того, як сили Гоміньдана на чолі з Чан Кайши, якІ зазнали поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна, перебралися на острів Тайвань.
Тривалий час тайбейський уряд визнавався світовим співтовариством в якості єдиної легітимної влади в Китаї. Після Другої світової війни Китай в ООН представляла офіційна делегація з Тайваню, лише в 1971 році це місце було передано КНР.
Лише в 1979 офіційно визнавши КНР, США припинили дипломатичні відносини з Тайванем, продовжуючи, тим не менш, надавати йому військову підтримку і підтримувати економічне співробітництво. Саме тому Сполучені Штати будуть уважно стежити за зустріччю лідерів КНР і Китайської Республіки.
У 1980-х між Тайванем і материковим Китаєм відновилися ділові і неформальні контакти. З початку 1990-х років країни стали контактувати через неурядові організації – Асоціації розвитку відносин через Тайваньську протоку і Фонд обмінів через протоку.
В лютому 2014 року делегація з Тайваню вперше відвідала КНР з офіційним візитом. На зустрічі сторони обговорили питання торгівлі між країнами та свободу слова у Китаї.
На сьогоднішній день Тайвань залишив спроби проголошення незалежності від материкового Китаю. Більшість населення острова підтримують існуючий статус-кво Тайваню.