Новим, 12-м за рахунком президентом 3 став Мамнун Хусейн - кандидат від Пакистанської мусульманської ліги (фракція прем'єр-міністра Наваза Шаріфа), що перемогла на травневих парламентських виборах.
З 706 парламентаріїв (члени верхньої та нижньої палати парламенту, а також депутати чотирьох провінційних асамблей країни) за Хуссейна проголосували 387.
Чинний президент Асіф Алі Зардарі, термін повноважень якого закінчується 8 вересня, не зважився виставляти свою кандидатуру, побоюючись поразки. Його Народна партія Пакистану після виборів перестала бути правлячою.
Мамнун Хусейн - бізнесмен і колишній губернатор провінції Сінд. "Я стану президентом для всіх пакистанців. Я залишу партію, якщо мене оберуть президентом", - пообіцяв він перед голосуванням.
До квітня 2010 року, коли була прийнята 18-та поправка до конституції Пакистану, країна була фактично президентською республікою, глава держави мав великий вплив. Але поправка звела його в основному до представницьких функцій, позбавила права розпускати парламент, звільняти прем'єра і призначати командувачів військ.
Втім, Зардарі, який прийшов до влади у 2008 році на хвилі величезного народного співчуття після вбивства дружини Беназір Бхутто, весь цей час був важливим гравцем на політичній авансцені Пакистану.
Нагадаємо, у травні Пакистанська мусульманська ліга перемогла на виборах у Національну асамблею, нижню палату парламенту. Виникла унікальна для Пакистану ситуація: вперше один уряд змінив інший не в результаті військового заколоту, а демократично, через вибори. Більш ніж за півстоліття існування держави це були вже 11-ті парламентські вибори, і вперше парламент допрацював весь зазначений термін. !zn
Читайте також:
Пакистан відмовився платити компенсацію сім'ям вбитих українських альпіністів