Індію накриває нова хвиля сикхського сепаратизму

Поділитися
Індію накриває нова хвиля сикхського сепаратизму Зачистка Золотого храму, де ховалися ідеологи сикхів, свого часу коштувала Індірі Ганді життя © indiatimes.com
Між Індією і Пакистаном розпалюється новий скандал. Делі знову зіткнувся з проблемою сикхського сепаратизму, який індійська влада пояснює зовнішніми підступами - "рукою Пакистану".

Глава МВС Індії Сушилкумар Шинде звинуватив пакистанські спецслужби у вербуванні членів сикхської громади для здійснення терактів у прикордонному штаті Пенджаб та інших районах країни. У Пенджабі знову наростають сепаратистські настрої, хоча в останні десятиліття вважалося, що рух сикхів зійшов нанівець.

"Пакистанська розвідка ISI готує сикхську молодь для здійснення терактів. Для цього використовують безробітних і злочинців", - заявив глава індійського МВС.

За його словами, "до підривної діяльності також залучається молодь з сикхських громад у Європі та США" (сикхи складають значну частину індійської діаспори на Заході). Як випливає зі слів міністра, члени сикхських терористичних угруповань не обмежуються штатом Пенджаб, де знаходиться головна святиня сикхів - Золотий храм в Амрітсарі, а націлені на інші частини країни.

Сенсаційна заява може покласти початок новому гучному скандалу у відносинах між ядерними Індією і Пакистаном, пише "КоммерсантЪ".

В Ісламабаді вже дезавуювали слова міністра, звинувативши Делі у небажанні нормалізувати відносини з урядом нового пакистанського прем'єра Наваза Шаріфа.

"Подібні висловлювання безпідставні і гідні жалю. Вони можуть підірвати процес нормалізації відносин між нашими країнами", - попередив офіційний представник МЗС Пакистану Айзаз Ахмад Чаудхрі.

При цьому тертя між Делі і владою Пенджабу наростають. Незважаючи на те, що глава індійського уряду Манмохан Сінгх сам належить до сикхської громади, це не заспокоює пристрасті.

"Війна слів" між Делі та Ісламабадом збіглася з 29-ю річницею трагічних подій у столиці штату Пенджаб Амрітсарі.

У червні 1984 року уряд Індіри Ганді прийняв рішення провести військову спецоперацію "Блакитна зірка" в Золотому храмі, де ховалися ідеологи сикхського сепаратистського руху і зберігався великий арсенал зброї. Під час зачистки храму, що тривала три дні, за офіційними даними, загинули 83 військовослужбовців, а також 492 людини всередині храму - як бойовики, так і паломники. Сикхи впевнені, що насправді жертв було в багато разів більше.

Після зачистки Золотого храму, яка коштувала Індірі Ганді життя (у жовтні того ж року її розстріляли власні охоронці-сикхи), сепаратистський рух в Пенджабі фактично зійшов нанівець, а його вцілілі лідери відправилися в еміграцію.

Однак сьогодні відцентрові настрої у штаті піднімаються з новою силою. Напередодні 29-ї річниці побоїща в Золотому храмі, що відзначається з 6 по 9 червня, в Амрітсарі пройшла Хода пам'яті жертв сикхського геноциду, ініціатором якого стала радикальна сикхская організація "Дав Хальса". Її лідер Харчранджит Сінгх Дхамі вимагає від влади оприлюднити реальний список жертв штурму Золотого храму. За його словами, "рани червня 1984 року, завдані тиранією індійського держави, досі залишилися незагоєними". !zn

Читайте також:

Бойовики-маоїсти в Індії атакували кортеж з депутатами: загинули 28 людей

Пакистанські таліби пообіцяли помститися Індії за страту мумбайського терориста

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі