Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому оголосили про імпічмент та видали ордер на арешт, у листі своїм прихильникам заявив, що "боротиметься до кінця". Його прибічники лягли на дорозі, намагаючись заблокувати доступ до його резиденції, чим спровокували сутички з поліцією, передає Reuters.
"Я спостерігаю на YouTube у прямому етері за тією важкою роботою, яку ви робите. Я боротимуся до кінця, щоб захистити цю країну разом з вами", — сказав Юн у листі, зображення якого журналістам надіслав його адвокат Сок Дон Хеон.
В опозиційній Демократичній партії, яка контролює більшість у парламенті та очолила процедуру імпічменту Юна, заявили, що лист доводить відданість президента завершенню свого "перевороту". Поки не зрозуміло, коли і як поліція арештує Юна та чи спробує його служба безпеки цьому завадити.
Нагадаємо, 3 грудня ввечері Юн запровадив воєнний стан для протистояння "антидержавними силами" та політичним опонентам. Однак через шість годин, після відмови парламенту схвалити указ, він скасував своє рішення. Згодом він вибачився перед громадянами за своє рішення, однак відмовився йти у відставку, попри сильний політичний тиск, зокрема з боку членів його власної правлячої партії. Згодом йому оголосили про імпічмент, а південнокорейський суд видав ордер на його арешт.
Політична напруга в Сеулі зростає. Імпічмент президенту, гострі конфлікти між партіями та внутрішньополітична невизначеність можуть підштовхнути Південну Корею до перегляду зовнішньої політики. Чи означатиме це втрату Києвом підтримки Сеула, чого так прагнуть у Пхеньяні й Москві?
На це питання в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР" відповідає асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.