У неділю, 6 вересня, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що дебати щодо обов'язкових квот по розподілу біженців в рамках Євросоюзу абсолютно зайві, так як, на його думку, біженці прагнуть лише до Німеччини, Австрії, Франції чи Великобританії.
"Біженці у нас не хочуть залишатися. Всі хочуть, насамперед, Німеччини, Австрії, Франції чи Великобританії. Ми не винні в тому, що країни нашого регіону для них нецікаві, тому абсолютно зайве нав'язувати нам примусові квоти. Як ми їх (біженців) тут утримаємо? Прив'яжемо ланцюгами і будемо насильно інтегрувати?", - каже словацький прем'єр.
Він нагадав, що Словаччина виявила готовність прийняти 200 біженців-християн із Сирії і допомогти сусідній Австрії, де переповнені всі табори для біженців. Словаччина буде протягом двох років тимчасово розміщувати на своїй території мігрантів з австрійських таборів на той період, поки у Відні йде їх перевірка.
За словами Фіцо, ключ до вирішення міграційного кризи знаходиться в тих державах, звідки люди біжать в ЄС і де необхідно стабілізувати ситуацію.
"Всі ми плачемо над Сирією, знаючи при цьому, що багато західні країни, що посилають зброю для тамтешніх повстанців", - вважає Фіцо, додавши, що Словаччина готова послати в регіон своїх солдатів за умови досягнення міжнародної домовленості про використання сили проти терористичної організації ІДІЛ.
Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.
Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.