Прем'єр Словаччини вважає марними обов'язкові квоти ЄС для біженців

Поділитися
Прем'єр Словаччини вважає марними обов'язкові квоти ЄС для біженців Фіцо заявив, що біженці прагнуть лише до Німеччини, Австрії, Франції або Великобританії © business.ua
Фіцо готов відправити словацьких солдатів на боротьбу з ІДІЛ за умови досягнення міжнародної домовленісті щодо даного аспекту.

У неділю, 6 вересня, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що дебати щодо обов'язкових квот по розподілу біженців в рамках Євросоюзу абсолютно зайві, так як, на його думку, біженці прагнуть лише до Німеччини, Австрії, Франції чи Великобританії.

"Біженці у нас не хочуть залишатися. Всі хочуть, насамперед, Німеччини, Австрії, Франції чи Великобританії. Ми не винні в тому, що країни нашого регіону для них нецікаві, тому абсолютно зайве нав'язувати нам примусові квоти. Як ми їх (біженців) тут утримаємо? Прив'яжемо ланцюгами і будемо насильно інтегрувати?", - каже словацький прем'єр.

Він нагадав, що Словаччина виявила готовність прийняти 200 біженців-християн із Сирії і допомогти сусідній Австрії, де переповнені всі табори для біженців. Словаччина буде протягом двох років тимчасово розміщувати на своїй території мігрантів з австрійських таборів на той період, поки у Відні йде їх перевірка.

За словами Фіцо, ключ до вирішення міграційного кризи знаходиться в тих державах, звідки люди біжать в ЄС і де необхідно стабілізувати ситуацію.

"Всі ми плачемо над Сирією, знаючи при цьому, що багато західні країни, що посилають зброю для тамтешніх повстанців", - вважає Фіцо, додавши, що Словаччина готова послати в регіон своїх солдатів за умови досягнення міжнародної домовленості про використання сили проти терористичної організації ІДІЛ.

Читайте також: Австрія планує знову закрити кордон для біженців

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі