Уряд Молдови найближчим часом представить Концепцію врегулювання придністровського конфлікту.
"Найближчим часом буде представлений проект особливого статусу Придністров'я у складі цілісної Молдови. Документ розроблений, зараз проходять консультації з громадянським суспільством", - заявив прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп на зустрічі із спецпредставником Австрійського головування ОБСЄ в процесі придністровського врегулювання Вольфом Дітріхом Хаймом і главою місії ОБСЄ в Молдавії Майклом Сканланом.
За його словами, в придністровському врегулюванні важливо йти вперед і знаходити як технічні, так і політичні рішення існуючих проблем.
Співрозмовники високо оцінили відкриття 18 листопада мосту між Гура-Бикулуй і Бичок на Дністрі. Вони зазначили, що "цей крок відповідає інтересам населення та економічних агентів обох берегів річки".
Молдавський прем'єр також повідомив про позитивні наслідки спільного контролю з Україною на прикордонному переході Кучурган-Первомайськ, проти якого категорично виступає Придністров'ї. "Цей досвід пошириться і на інші прикордонні пункти молдавсько-українського кордону, включаючи її придністровську ділянку. Завдяки спільним зусиллям ми можемо говорити про прогрес у придністровському врегулюванні. Нам важливо не втрачати ритм", - сказав Філіп.
минулого тижня представники Кишинева і Тирасполя, за допомогою посередників домовилися про відновлення переговорів у форматі "5+2" (Молдова, Придністров'я, ОБСЄ, Росія, Україна, а також спостерігачі від Європейського союзу і США). Раунд переговорів відбудеться 27-28 листопада в Австрії, яка головує в ОБСЄ. В рамках підготовки до раунду переговорів Ст. Д. Хайм приїхав в Кишинів і Тирасполь, а глава Мзс Придністров'я Віталій Ігнатьєв відправився в понеділок до Москви.
Як повідомлялося раніше, Молдова вимагає повного і беззастережного виведення російських військ, незаконно розквартированих на території Придністров'я. Однак,на думку оглядача Володимира Кравченка, переговори про виведення російських військ з Придністров'я ведуться тільки "для галочки". Аргументуючи необхідність збереження Оперативної групи російських військ (ОГРВ), в Москві часто і свідомо приписують її військовослужбовцям функції миротворців. При цьому, на його думку, війська РФ будуть знаходитися в Придністров'ї до тих пір, поки їй це вигідно. Існування ще одного вогнища нестабільності в регіоні підвищує цінність Росії як геополітичного гравця.
Детальніше про це читайте в матеріалі оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка "Невивідні" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".