Як сказано в статті, на це є чотири причини.
По-перше, цінність присутності ОГРВ в невизнаній республіці для Москви полягає в демонстрації триколора і наявності ще одного військового форпосту Росії, що має говорити про російське домінування в цьому регіоні.
По-друге, присутність у нестабільному регіоні російських солдатів дає Кремлю політичні важелі впливу на Кишинів, де при владі перебуває уряд, який декларує євроінтеграційний курс.
По-третє, російська військова група в Придністров'ї - це база для ведення радіоелектронної розвідки проти України, і плацдарм для дестабілізації Одеської області, і канал для проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп в нашу країну.
Нарешті, по-четверте, ОГРВ - це і засіб впливу на Тирасполь, де місцеві політики, навіть проросійськи налаштовані, проявляють схильність до самостійної гри.
На думку експертів, присутність ОГРВ в регіоні не сприяє врегулюванню придністровського конфлікту, а його консервації. Що вигідно Кремлю: існування ще одного вогнища нестабільності підвищує цінність Росії як геополітичного гравця.
Детальніше про це читайте в матеріалі оглядача відділу міжнародної політики DT.UA Володимира Кравченка "Невивідні" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Як повідомлялося раніше, прем'єр Молдови Павло Філіп на Генасамблеї ООН вимагав вивести війська з Придністров'я.