Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на тлі протестів, учасники яких намагалися завдати шкоди пам'яткам, причетним до работоргівлі, заявив про необхідність прийняти історію країни у всій її складності та про неприпустимість її переписування.
"Якщо ми почнемо підчищати (історичні) відомості та позбавлятися від образів всіх тих осіб, чия погляди суперечать нашим, то ми припустимо велику брехню, перекручування нашої історії", - цитують Джонсона британські медіа в понеділок.
Він назвав "абсурдним і гідним жалю" той факт, що пам'ятник колишньому прем'єру Британії Вінстону Черчиллю піддається загрозі. Джонсон назвав Черчилля героєм і виступив проти перенесення пам'ятника з Площі Парламенту.
Британські медіа нагадали, що Черчилль допускав расистські та антисемітські висловлювання, а його політика сприяла голоду в Індії в 1943 році, який забрав життя понад двох мільйонів осіб.
Раніше повідомлялося, що в кількох американських містах учасники демонстрацій осквернили або знесли пам'ятники першовідкривачеві Америки Христофору Колумбу через його причетність до работоргівлі.
Нагадаємо, що 25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт запалтил за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.
У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.
Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте d статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.