У понеділок, 29 березня, в Міннеаполісі має розпочатися суд над колишнім поліцейським Дереком Шовіном, якого обвинувачують в убивстві при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда, передає "Радіо Свобода".
Ключовим доказом вини Шовіна має стати відео, на якому видно, як офіцер притиснув Флойда до землі під час арешту й протримав упродовж дев’яти хвилин.
Після смерті Флойда Шовіну висунули звинувачення у вбивствах другого ступеня, вбивствах третього ступеня та ненавмисному вбивстві. Суд присяжних вирішить, чи спричинили дії Шовіна до смерті Флойда. Однак для обвинувального вироку потрібна одностайна позиція.
Звинувачення наполягатиме на тому, що утримання Флойда стало «суттєвою» причиною втрати ним свідомості й смерті.
При цьому захист спробує довести, що Флойд міг померти від наявних захворювань або, що наркотики фентаніл та метамфетамін, виявлені в його організмі, сприяли його смерті. Адвокати колишнього поліцейського прогнозовано стверджуватимуть, що Шовін не мав наміру заподіяти шкоду затриманому.
25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.
Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.
Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.