Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро закликала владу Білорусі негайно звільнити опозиційного журналіста Романа Протасевича, затриманого 23 травня в результаті екстреної посадки літака Ryanair.
"Влада Білорусі негайно і беззастережно має звільнити редактора Telegram-каналу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича", - йдеться в її повідомленні в Twitter.
Вона підкреслила, що затримання Протасевича є грубим порушенням зобов'язань ОБСЄ щодо свободи вираження поглядів та свободи ЗМІ.
Влада #Білорусі повинні негайно і беззастережно звільнити редактора Telegram-каналу Білорусь головного мозку @belamova Романа Протасевича. Його затримання являє собою грубе порушення зобов'язань #ОБСЄ щодо свободи вираження поглядів та свободи ЗМІ. pic.twitter.com/EstpUCwiLF
- OSCE media freedom (@OSCE_RFoM) May 27, дві тисячі двадцять один
Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська був екстрено посаджений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе мінування повітряного судна, в аеропорт стягнули пожежників і карети «швидкої допомоги». Пізніше стало відомо про те, що на борту літака перебуває опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали разом з дівчиною Софією Сапегою. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.
Наступного дня білоруські ЗМІ поширили відео, на якому Протасевич спростовує інформацію про проблеми зі здоров'ям, а також говорить, що співпрацює з білоруськими правоохоронцями і дає свідчення.
В ЄС виступили з першою офіційною заявою після того, що сталося. Там переконані, що літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська через дії білоруського військового літака.
У Міжнародній організації цивільної авіації висловили стурбованість примусовою посадкою лоукостера. Організація вважає, що дії білоруської влади можуть порушувати Чиказьку конвенцію.
В Офісі президента України заявили про те, що вимушена посадка в Білорусі літака Ryanair рейсом Афіни-Вільнюс, у результаті якої затримали опозиційного журналіста Романа Протасович, є прямим проявом міжнародного тероризму.
Про те, які наслідки матиме викрадення Протасевича для білоруської опозиції, Білорусі та України - читайте у статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів».