Наступник Рауля КастроМігель Діас-Канель вступив на посаду у той період, коли кубинські відносини з США перебувають у стані стабільного охолодження. Тому не можна виключати, що поява нового президента Куби викличе нові санкції проти режиму. Про це у своїй статті для DT.UA пише журналіст-міжнародник, політолог Віктор Каспрук.
Автор зазначає, що три роки тому екс-президент Барак Обама оголосив, що США прагнуть нормалізувати двосторонні відносини з Кубою. Але ці відносини погіршилися після того, як Дональд Трамп запровадив політику, спрямовану на згортання американського туризму на острові та обмеження економічних операцій з кубинським бізнесом, який контролюється військовими, щоб спонукати Гавану відмовитися від своїх репресивних методів.
Каспрук не виключає, що поява нового президента Куби викличе нові санкції проти чинного режиму. Він звертає увагу на те, що днями сенатор США від Республіканської партії Марко Рубіо, який представляє південний схід штату Флорида (де проживає кубинська діаспора), висловив надію на введення Держдепартаментом США додаткових санкцій проти Куби та розширення списку санкціонованих осіб і компаній.
У свою чергу, Куба зажадала від США припинити економічну, торгову і фінансову блокаду, яка вже понад півстоліття накладена на острів. Але вона мало на що може розраховувати, оскільки з кубинської сторони майже нічого не зроблено для усунення причин, з яких ця блокада була накладена, підкреслює експерт.
На його думку, Діас-Канель навряд чи може сподіватися на поступки з боку Трампа, якщо сам не зробить перших кроків до дотримання прав людини, проведення вільних виборів та звільнення політичних в'язнів. Адже тільки це зможе розморозити кубино-американські відносини.
Детальніше про те, чи дійсно Куба отримала шанс на нову історію читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".