Обрання членами Національної асамблеї народної влади Куби головою Державної ради Мігеля Діас-Канеля не стало сенсацією. Однією з причин такого рішення є той факт, що генералові Раулю Кастро у 2018-му виповниться 87 років, і він фізично нездатний виконувати у повному обсязі всі обтяжливі обов'язки, які покладалися на нього режимом. Про це у своїй статті для DT.UA пише журналіст-міжнародник, політолог Віктор Каспрук.
Автор зазначає, що Діас-Канеля не можна назвати повноцінною політичною фігурою. Оскільки Кастро зберігатиме за собою обов'язки генерального секретаря компартії Куби до 2021 р., коли йому виповниться 90 років, він контролюватиме нового президента та направлятиме його. Каспрук пише, що схожі імітаційні призначення на Кубі вже були.
"Коли Фідель Кастро прийшов до влади, то він не відразу взяв на себе офіційне керівництво. У січні 1959 р. тимчасовим президентом Куби був оголошений Мануель Уррутія, лідер громадянського опору. Але вже в лютому 1959 року Фідель Кастро очолив новостворений Революційний уряд, і після цього посада президента мала тільки формальне значення. У липні президентський пост перейшов до члена "Руху 26 липня" Освальдо Дортікоса, що виконував роль президента до 1976 р.", - йдеться в статті.
Політолог зазначає, що конфігурація влади на Кубі виглядала таким чином: був диктатор Фідель Кастро, який приймав рішення на посаді прем'єр-міністра в період з 1959-го по 1976-й. Потім він робив це як голова Державної ради Куби до 2008 р., коли хворий на рак, передав правління своєму братові Раулю.
Каспрук припускає, що Рауль Кастро вирішив зіграти у таку ж гру. Він пролонговує свою владу до 2021 р., формально передавши посаду своєму ставленику Мігелю Діас-Канелю. А приймати всі важливі рішення генерал Рауль буде сам, хоча озвучуватиме їх Діас-Канель.
Детальніше про те, чи дійсно Куба отримала шанс на нову історію читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".