Колишній військовий диктатор Гватемали Хосе Эфраин Ріос Монтт помер в неділю, 1 квітня, на 92-му році життя. Про це повідомляє Reuters.
На момент смерті екс-диктатор мав статус обвинуваченого у черговому процесі, який стартував у 2017 році. Мотт притягувався до кількох судових процесів з розправи над мирним населенням у 1980-х роках.
Правління Ріоса Монтт вважається одним з найжорстокіших епізодів громадянської війни, яка тривала в Гватемалі з 1960-го до 1996 року. Генерал Ріос Монтт прийшов до влади в 1982 році в результаті військового перевороту і був повалений в ході чергового путчу через півтора року. За час його керівництва країною, армія провела серію каральних операцій проти населення, переважно індіанського, яке знищувалося цілими селами.
Жертвами чисток, згідно з оцінками правозахисних організацій, стали тисячі людей.
Родичі покійного поки не вирішили, де і коли пройдуть його похорон.
Нагадаємо, 25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з головою Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків з боку США та Південної Кореї.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.
Як стало відомо у вівторок, 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.
З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.
26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".