Польський історик пояснив, у чому помилка Польщі у відносинах з Україною

Поділитися
Польський історик пояснив, у чому помилка Польщі у відносинах з Україною Історик пояснив, чому Польщі не варто вимагати від України осуду УПА. © dimaberkut / Depositphotos
За словами Таргальського, українці не хочуть, щоб їм обирали героїв зовні, як і поляки.

Польща повинна підтримувати Україну в часи військової агресії з боку Росії. Але, схоже, вона не буде цього робити через антиукраїнську пропаганду.

Про це в інтерв'ю виданню Niezależna.pl сказав польський історик і публіцист Єжи Таргальський. Він зауважив, що боротьба з так званим "бандеризмом", осудження українців і підвищення вимог стали предметом торгів у боротьбі за підтримку виборців. І ці торги перекреслюють співпрацю.

"Проблема полягає в тому, що УПА влаштувала Волинську різню, але потім 15 років боролася проти СРСР за самостійну Україну. Якщо ми вимагаємо осудження УПА від українців, то це означає, що ми домагаємося не тільки осудження геноциду, але також боротьби з Радянським Союзом. А це неприйнятно. Українці так само не хочуть, щоб ми вибирали їм героїв, як ми не хочемо, щоб нам вибирали їх німці чи росіяни", - зауважив Таргальський.

Історик додав, що вихід з ситуації можна знайти, якщо здійснити часове розмежування. Але, на його думку, Польща не буде цього робити, тим самим підігруючи Росії і "будучи задоволеною, що може осуджувати українців". На думку Таргальського, це і є стратегічна мета Москви - розсварити усі країни в регіоні, щоб вони не могли співпрацювати.

Він також вказує на те, що Варшава чомусь забуває про велику кількість польських жертв з вини Росії. Але у цьому випадку сміливості чомусь демонструється не так багато, як з Україною.

Нагадаємо, що вчора Ярослав Качинський заявив, що з Бандерою Україна до Євросоюзу не ввійде. При цьому Голова "ПіС" заявив, що українці "перевершили німців у жорстокості проти поляків". Також Качинський заявляв, що майбутнє українсько-польських відносин знаходиться під питанням через формування Україною своєї історичної легітимності на основі традиції УПА.

Раніше польський політолог, екс-депутат Європарламенту і Сейму Польщі Павел Коваль у своїй статті для DT.UA писав, що бажання частини політичних кіл України будувати нову ідентичність українського народу навколо ідеології ОУН-УПА і особистості Степана Бандери гарантовано створить Києву проблеми інтеграції до ЄС і НАТО.

Детальніше про складнощі в українсько-польських відносинах читайте у статті Павела Коваля "Потреба уяви, потреба інституцій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі