Як повідомляє "Польське радіо" в ефірі однієї з польських радіостанцій політик вказав на те, що майбутнє відносин між Києвом та Варшавою залежить від ставлення України до історичних питань.
"До сих пір неясно, чи Україна піде у напрямку, який для Польщі є неприйнятним, тобто підтримки своєї історичної легітимності на традиції УПА, на традиції організації, яка вчиняла жахливі злочини проти поляків, або ж відмовиться від цього шляху", – заявив він.
Нагадаємо, що 22 липня минулого року Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті жертв геноциду", здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр..".
У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".
Раніше польський політолог, екс-депутат Європарламенту і Сейму Польщі Павел Коваль у своїй статті для DT.UA писав, що бажання частини політичних кіл України будувати нову ідентичність українського народу навколо ідеології ОУН-УПА і особистості Степана Бандери гарантовано створить Києву проблеми інтеграції до ЄС і НАТО.
Детальніше про складнощі в українсько-польських відносинах читайте у статті Павела Коваля "Потреба уяви, потреба інституцій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".