Politico: Американська допомога Україні може стати жертвою бюрократичного конфлікту між Пентагоном і Конгресом

Поділитися
Politico: Американська допомога Україні може стати жертвою бюрократичного конфлікту між Пентагоном і Конгресом © dic.academic.ru
Американські парламентарі вимагають строгої звітності від військових, на що витрачаються гроші, інакше наступні пакети допомоги для української армії втратять підтримку обох партій.

Пентагону і так було важко задовольнити вимоги Конгресу щодо нагляду над військовими витратами. А тоді американський парламент виділив додаткові 40 мільярдів доларів на допомогу Україні.

На Капітолійському пагорбі зростають занепокоєння здатність адміністрації Джо Байдена належним чином вести облік безпрецедентного потоку грошей, а також відстежувати американську зброю, яка прямує в Україну для оборони від Росії. Про це пише Politico, додаючи, що американське Міноборони опинилося під дедалі більшим тиском перевірок з боку обох партій в Конгресі.

Деякі конгресмени вже застерігають адміністрацію Байдена, що наступний пакет допомоги України може втратити підтримку в парламенті, на яку спиралися всі попередні зусилля. Ключовим барометром буде те, як Пентагон буде поводитися і вести повний облік виділених коштів, що він робив не дуже добре в інших сферах, спровокувавши перевірки з боку комітетів Конгресу.

Сенатор Елізабет Уорен (демократ), яка входить в Комітет з питань збройних сил, сказала Politico, що облік вже виділених коштів буде «надзвичайно важливим для минулих і майбутніх запитів про фінансування».

«Уряд США відправляє гуманітарну, економічну й військову допомогу на мільярди доларів, щоб допомогти українському народу подолати жорстоку путінську війну. І американський народ очікує строгого нагляду з боку Конгресу, а також повної звітності від Департаменту оборони», - сказала вона.

Представник Пентагону полковник Корпусу морської піхоти Антон Семелрот запевнив, що Міноборони США «віддане» прозорості перед суспільством і Конгресом у питанні коштів, виділених на допомогу. Однак, він наголосив, що війна включає ризик, а також закликав Росію зупинити кровопролиття.

«Ризик диверсій - один з багатьох факторів, які ми постійно оцінюємо при будь-якій потенційні передачі озброєнь. В даному випадку ризик буде вважатися мінімізованим, якщо російські війська повністю вийдуть з України», - пояснив він.

Під час голосування у травні всі демократи і більшість республіканців підтримали пакет допомоги для України. Однак, не відомо, чи ця коаліція збереже єдність, якщо президент Джо Байден попросить у Конгресу більше грошей до кінця фіскального року. А у Вашингтоні вважають, що це обов’язково станеться. Пентагон вже прострочив передачу Конгресу цілої купи звітів про витрати, пов’язані з безпекою у Європі. Тож прогресивні конгресмени і консерватори наполягають, що вони будуть вимагати більше співпраці від Міноборони США, перш ніж схвалять чергові фінансові вливання.

На тлі напруги у відносинах між Пентагономі і Конгресом, Байден оголосив про виділення першого пакету допомоги за гроші з масивного 40-мільярдного фонду.І проблеми контролю виходять на передній план, оскільки новий пакет на 700 мільйонів доларів включає передові високоточні ракетні системи, які дозволять Україні завдавати удари по російських цілях на більшій відстані. Адміністрація Байдена тижнями розмірковувала, чи відправляти HIMARS українській армії. Чиновники боялись, що поставки таких ракетних систем спровокує Владіміра Путіна на ескалацію конфлікту. Зрештою, вони вирішили відправити ці установки з боєприпасами, здатними бити по цілях на відстані до 70 кілометрів. Ракети, які уражають цілі на відстані 300 кілометрів, вирішили поки не передавати.

Чиновники у Вашингтоні також стривожені здатністю Пентагону відстежувати всю зброю, яку США передають Україні включно з HIMARS, а також переконатися, що її використовують ефективно. Київ дав Вашингтон «гарантії», що буде застосовувати HIMARS лише на полі битви в межах України. І системи не будуть використовуватися для знищення цілей в Росії. Але при цьому, деталі цих «гарантій» не відомі. І залишаються занепокоєння, що Пентагон не здатен стежити за тим, як американську зброю використовують.

Семелрот сказав, що Департамент оборони США «впевнений у здатності українського уряду належним чином зберігати і вести облік переданого американського оборонного обладнання». При цьому, він нагадав, що міністр оброни Ллойд Остін наголосив на важливості «обліку» під час розмови зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим.

«Українське керівництво нас запевнило, що вони розуміють важливість підзвітності, а ми збираємося працювати з ними й надалі, щоб покращити ситуацію в майбутньому», - сказав представник Пентагону.

Кілька високопоставлених представника Конгресу, які ознайомлені з процесом нагляду, назвали його «досить жорстким». Вони додали, що Білий дім регулярно проводить брифінги для парламентських комітетів. Закон про виділення 40 мільярдів доларі допомоги України також передбачає заходи, покликані посилити контроль над грошима. Він вимагає від служби генеральної інспекції Пентагону стежити, як американське Міноборони витрачає гроші з фонду допомоги. Також закон вимагає, що Пентагон координував свої дії з Держдепартаментом і звітував перед Конгресом про те, як ведеться облік відправленої в Україну зброї й техніки.

Член Палати представників Рубен Галлего (демократ), який входить до Комітету з питань збройних сил, визнав, що зброя, яку США відправляють в зони бойових дій, часто зникає або залишається не використаною. Однак, він запевнив, що «Україна - це зовсім інша історія», тому що українська армія дуже добре підготовлена і користується зброєю вже кілька років.

«Очевидно, що ми повинні бути обачними. Але це не один з тих сценаріїв, через які ми проходили в минулому. Між урядами укладені угоди про використання зброї. І я переконаний, що Україна дотримується їх», - сказав Галлего.

Білий дім сподівається, що виділеного фінансування вистачить, щоб підтримувати Україну у наступні кілька місяців. Але Конгрес вже готується но битви за наступну порцію грошей. Під час затвердження його кандидатури на посаду голови Європейського командування армії США генерал Крістофер Каволі наголосив, що американці «повинні розуміно використовувати ці гроші і вести ретельний облік». Це буде дуже важке завдання для Пентагону, який, за словами Уорен, вже заборгував Комітету Сенату з питань збройних сил «звіти за кілька років». Це стосується мільярдів доларів, виділених на Європейську ініціативу стримування, яке була націлена посилити присутність США в Європі після анексії Криму в 2014 році. Ворен каже, що їй «набридло бігати колами», вимагаючи звіти. Вона звинуватила Пентагон «у недотриманні закону».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі