Президент США Джо Байден окреслив "червоні лінії" в політиці Сполучених Штатів стосовно російсько-української війни. Стаття "Що Америка буде і не робитиме в Україні" вийшла на перших шпальтах видання The New York Times.
На тлі останніх обговорень американської військової допомоги Україні та занепокоєння щодо можливості її використання безпосередньо по території Російської Федерації, Джо Байден публічно окреслив межі, які не перетне США, а також назвав ключову причину підтримки України.
"Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії", - заявив президент Сполучених Штатів.
Саме тому, США продовжать надавати всю необхідну фінансову та військову допомогу для оборони країни, в тому числі більш досконалі ракетні системи та боєприпаси, які дозволять більш точно вражати ключові цілі на полі бою. Проте безпосередньої участі у війні ані США, ані війська НАТО брати не будуть і так само не нападатимуть на Росію.
Джо Байден запевнив, що не схвалює і, більш того, максимально уникатиме будь-якої можливості, використання Україною американської зброї за її межами.
"Моїм принципом протягом усієї цієї кризи є: «Нічого про Україну без України». Я не тиснутиму на український уряд — публічно чи приватно — з метою зробити будь-які територіальні поступки. Це було б неправильно та суперечило б загальновизнаним принципам", - наголосив президент.
Коментуючи переговорний процес, Байден наголосив, що він зайшов у глухий кут не через те що Україна відвернулася від дипломатії, а тому що Росія продовжує вести війну, щоб взяти під свій контроль якомога більше територій іншої суверенної країни. Наразі, загроза використання Росією тактичної ядерної зброї малоймовірна, проте подібний шантаж, для досягнення своєї мети, сам по собі небезпечний і вкрай безвідповідальний.
"Підтримувати Україну в час потреби — це не просто правильний вчинок. У наших життєво важливих національних інтересах забезпечити мирну та стабільну Європу та дати зрозуміти, що сила не означає правоту. Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, вона надішле іншим потенційним агресорам сигнал про те, що вони теж можуть захопити територію та підпорядкувати собі інші країни. Це ставить під загрозу виживання інших мирних демократій. І це може означати кінець міжнародного порядку, що ґрунтується на правилах, і відкрити двері для агресії в інших місцях з катастрофічними наслідками для всього світу" - заявив Джо Байден.