Секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат та полковник СБУ Роман Костенко пояснив можливі причини нового наступу ЗСУ в Курській області. За його словами, основною метою таких дій є недопущення перекидання російських резервів на інші напрямки, зокрема до східних регіонів України.
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
Можливі мотиви
Костенко зазначив, що російські війська накопичили значні резерви в Курській області, зокрема говорилося про 50 тисяч своїх солдатів та північнокорейських найманців. Це створювало ризик перекидання цього угрупування для посилення російських позицій у Донецькій та Луганській областях.
"Ворог зупинив наш наступ у Курській області, стягнувши туди резерви. Їхній задум полягав у тому, щоб перейти до оборони в цьому регіоні й перекинути частину сил на Донеччину. У нас не було іншого вибору, як активізуватися, щоб ускладнити їм реалізацію цього плану", – заявив Костенко.
Він також підкреслив, що активні дії ЗСУ на території Росії мали на меті полегшити ситуацію для українських військових, які протистоять ворогу на Покровському напрямку.
Роль солдатів КНДР
За словами Костенка, Росія використовує північнокорейських військових у ролі "м'ясної піхоти". Їхня участь у бойових діях на Курському напрямку свідчить про нестачу якісного особового складу в російській армії.
"Вони виконують роль м'ясної піхоти, замінюючи собою російських солдатів, і зазнають великих втрат", – додав полковник.
Роман Костенко зазначив, що наразі в Курській області тривають складні бої. За його словами, як українські, так і російські війська на окремих ділянках переходять до атак, проте поки що відсутні значні успіхи.
"Точні цілі цієї операції стануть зрозумілими пізніше. Водночас ми бачимо, що активізація на цьому напрямку вже приносить результати, оскільки ускладнює ворогу реалізацію його задумів", – підсумував він.
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, за 5 місяців операції Сил оборони України у Курській області Росії, яка розпочалася 6 серпня 2024 року, російські втрати склали понад 38 тисяч представників особового складу, з яких близько 15 тисяч ‒ убитими.