Новий наступ ЗСУ у Курській області посилає сигнал Трампу ‒ DW

Поділитися
Новий наступ ЗСУ у Курській області посилає сигнал Трампу ‒ DW © Генеральний штаб ЗСУ
Очікується, що нове просування ЗСУ може стати важливим аргументом у переговорах із Росією.

Українські військові розпочали новий наступ у Курській області, хоча й зіштовхуються з дедалі більшим опором з боку російської армії. Експерти вважають, що ця операція може мати як військову, так і політичну мету, а також є сигналом обраному президенту США Дональду Трампу.

Як пише Deutsche Welle, українська атака не стала несподіванкою. Ще в середині грудня австрійський військовий історик, полковник Маркус Райснер, припускав подібний сценарій. Кілька тижнів тому він зазначав, що Україна, ймовірно, зможе продемонструвати свою спроможність перед міжнародною спільнотою.

"На мій погляд, Україна спробує ще раз показати в інформаційному просторі, що її підтримка має сенс, особливо напередодні вступу Дональда Трампа на посаду президента США", ‒ казав він.

Саме це ми зараз і спостерігаємо, додали в DW.

Райснер зауважив, що наразі ще зарано говорити про повномасштабний наступ. За його словами, дії української армії наразі схожі на передову контратаку, яка охоплює до трьох бригад.

Експерт також припустив, що до 20 січня, коли відбудеться інавгурація Трампа, можливі нові військові маневри.

"На північному сході України є слабкі місця у російській обороні, які можуть бути використані для подальшого просування. Це дозволить досягти максимального успіху перед можливими переговорами", ‒ уточнив Райснер.

Військові й дипломатичні аргументи

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Сеула також заявив, що українські позиції в Курській області матимуть значення для майбутніх переговорів.

Редактор британського журналу The Economist Шашанк Джоші зазначає, що операція може мати кілька цілей:

  1. Примусити російські війська перейти до оборони, що уповільнить їхній наступ на інших напрямках.
  2. Використати захоплені території як додатковий важіль у дипломатичних переговорах після інавгурації Дональда Трампа.
  3. Провести відволікаючий маневр, аби підготувати основний удар в іншому регіоні.

Військовий контекст і ризики

У той час як українські війська здійснюють операції на території Росії, ситуація на сході України залишається напруженою. За даними Deutsche Welle, місто Покровськ у Донецькій області перебуває під постійними атаками, що загрожує подальшому просуванню російських сил на захід.

"Новий наступ української армії може бути ризикованим, але політичні переваги можуть переважити ризики", – зазначає Джоші. На його думку, утримання частини Курської області матиме стратегічне значення для України, тоді як втрата Покровська хоч і посилить позиції Росії, але не змінить суттєво загального балансу сил.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, за 5 місяців операції Сил оборони України у Курській області Росії, яка розпочалася 6 серпня 2024 року, російські втрати склали понад 38 тисяч представників особового складу, з яких близько 15 тисяч ‒ убитими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі