В NYT назвали, що стане козирем під час можливих переговорів між Україною та Росією

Поділитися
В NYT назвали, що стане козирем під час можливих переговорів між Україною та Росією
І хоча санкції досягли більшого, ніж дехто міг собі уявити, вони мали менший вплив, ніж багато хто сподівався.

Тисячі санкцій були запроваджені десятками країн проти російських банків, підприємств і громадян відтоді, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Зараз коли новообраний президент Дональд Трамп готується вступити на посаду, очікується, що питання про ефективність санкцій і про їхнє майбутнє — знову опиняться під пильною увагою.

Експерти вважають, що санкції та продовження військової допомоги Україні майже напевно стануть розмінною монетою на будь-яких переговорах.

Водночас прогнози перших місяців війни про те, що економічні обмеження незабаром підірвуть режим Владіміра Путіна або перетворять рубль на "руїни", не справдилися. Путін залишається в Кремлі, а його війська продовжують агресію в Україні, зазначає Патриція Коен, кореспондент газети The New York Times.

Проте ідея про те, що економічні санкції можуть призвести до швидкого завершення війни, завжди була більше продуктом надії, ніж реалістичною оцінкою, вважає Сергей Гурієв, російський економіст, який втік з країни у 2013 році й зараз є деканом Лондонської бізнес-школи. Але він також вважає, що санкції обмежили здатність Москви ефективно вести війну.

"Цілком очевидно, що санкції створили проблеми для Путіна, зменшили кількість ресурсів у його кишені й, таким чином, врятували життя в Україні. Без них, додав він, Росія, можливо, вже навіть виграла б війну", — додав він.

Коли Трамп сяде за стіл переговорів з Путіним, санкції будуть "надзвичайно цінним козирем", вважає Еліна Рибакова, віцепрезидент з питань зовнішньої політики Київської школи економіки та позаштатний науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона, вашингтонського аналітичного центру.

Існує широка думка, що найефективнішими санкціями були ті, що стосувалися глобальної фінансової системи — арени, де Сполучені Штати мають унікальну владу.

Проте навіть найцінніших козирів, які можуть бути отримані завдяки санкціям, може виявитися недостатньо, щоб переконати Путіна погодитися на врегулювання, яке також буде прийнятним для України та її сусідніх європейських союзників, вважає Коен.

Раніше військовий експерт та офіцер британської армії у відставці Річард Кемп заявляв, що 2024 рік став катастрофою для армії та економіки Росії. Війна в Україні стала ганебним провалом для Владіміра Путіна. Не зумівши досягти мети підкорити свого набагато меншого сусіда, він натомість завдав величезних страждань власній країні й зруйнував її економіку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі