Гарантії безпеки для Росії: Україна — всього лише частина проблеми, заявив Песков

Поділитися
Гарантії безпеки для Росії: Україна — всього лише частина проблеми, заявив Песков
Гарантії безпеки для Росії стосуються усієї Європи, вважає спікер Кремля.

За словами спікера Кремля, саме президент РФ Володимир Путін ініціював переговори щодо гарантій безпеки в Європі та готовий до дипломатичних кроків для деескалації навколо України.

Про це заявив речник глави Кремля Дмітрій Песков в інтерв'ю CNN.

За його словами, проблема гарантій безпеки для Росії не обмежується однією Україною, її спектр більший.

"Насамперед, президент Путін завжди вимагав переговорів та дипломатії. Фактично він ініціював питання про гарантії безпеки для Російської Федерації. І Україна — це лише частина проблеми, це частина більшої проблеми гарантій безпеки для Росії, і, звичайно, Путін готовий до переговорів", – сказав пан Песков.

14 лютого Путін обговорив із главою МЗС РФ Сергеєм Лавровим продовження переговорів із США та НАТО з безпеки. Президент країни-агресора заявив, що розширення НАТО на схід є "нескінченним і дуже небезпечним", особливо "за рахунок колишніх республік Радянського Союзу, включаючи та Україну".

У Пентагоні заявили, що США вітають продовження переговорів.

Наприкінці 2021 року РФ передала США та НАТО свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі, ключовою з яких було нерозширення НАТО на схід. У січні Москва отримала відповідь на свої вимоги: США та НАТО заявили, що альянс дотримуватиметься політики "відкритих дверей", але висловили готовність до діалогу з контролю над озброєннями.

Раніше представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Москва не прийматиме відповіді Євросоюзу та НАТО на так звані "гарантії безпеки". За її словами, така "колективна відповідь" нагадує "кругову поруку".

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі