Півтисячі раритетних автомобілів взяли участь у лондонському пробігу

Відео
Поділитися
Півтисячі раритетних автомобілів взяли участь у лондонському пробігу
Далеко не всі "ветерани" долають маршрут завдовжки у 85 кілометрів - частина залишається нерухомими на старті, частина залишається на узбіччі шосе по всій протяжності маршруту. Наприклад, минулого року з 450 автівок до фінішу доїхали 390, цього року "втрати" співвідносні, проте точні цифри організатори поки не назвали.

Близько 500 історичних автомобілів взяли у неділю, 3 листопада участь у щорічному автопробігу за маршрутом Лондон-Брайтон.

Вперше такий пробіг було організовано у 1896 році як ознаменування підвищення швидкісного обмеження для автомобілів з 4 миль на годину до 14. Відтоді пробіг проводили майже щороку (за винятком часів Другої світової війни) у першу неділю листопада, він є найбільш масовим автопробігом серед ретро-автомобілів у світі. В даний час у ньому можуть взяти участь автомобілі, створені не пізніше 1905 року. Організатори зазначають, що пробіг не є змаганням, і встановили граничну швидкість для учасників до 20 миль на годину (32 кілометри на годину).

Пробіг починається рано вранці у лондонському Гайд-парку, який спеціально з цієї нагоди відкривається для проїзду автомобілів. Перший учасник стартує о 07.00 ранку і, якщо йому вдається уникнути поломок, через три з половиною години перетинає фінішну лінію у Брайтоні.

Далеко не всі "ветерани" долають маршрут завдовжки у 85 кілометрів - частина залишається нерухомими на старті, частина залишається на узбіччі шосе по всій протяжності маршруту. Наприклад, минулого року з 450 автівок до фінішу доїхали 390, цього року "втрати" співвідносні, проте точні цифри організатори поки не назвали.

Цього року автомобілістам сприяла погода, минулого року в день пробігу був сильний вітер і дощ. Проте не осіння температура повітря змусила водіїв і пасажирів одягнути зимові речі - автомобілі тих років були здебільшого відкритими і не обладналися опалювачами.

- Названо найкращі автомобілі останніх 25 років

"Автомобілі, які беруть участь у перегонах, складено понад 117 років тому. Це робить сьогоднішній захід унікальним. Ви можете перевірити рік випуску кожної з машин - якщо на ній не буде відповідної таблички, то її власники із задоволенням поділяться історією", - розповів представник Королівського автомобільного клубу Джонатан Джилл.

У пробігу брали участь й іноземні гості, зокрема, свої автомобілі привезли зі США, Ірландії, Нідерландів, Швейцарії, Канади, Німеччини, ПАР, Австралії й Аргентини. Одними з найстаріших учасників пробігу були Panhard et Levassor 1895 року випуску та автомобіль на паровій тязі Salvesen 1896 року.

Автомобілі на "альтернативному" паливі постійно беруть участь у пробігу, в основному це машини з паровими котлами. Проте вже кілька років один зі спонсорів заходу - універмаг Harrods - виставляє для участі в перегонах власний електромобіль Waverley, побудований в американському Індіанаполісі у 1901 році.

Harrods володіє однією з наймасштабніших у Великобританії колекцією історичних електромобілів - у 1913 році універмаг вивчав питання рентабельності машин на бензиновому і електричному ходу для доставки товарів і закупив парк електричних мікроавтобусів американського виробництва. Кілька з них досі використовуються при проведенні спеціальних заходів високого рівня. Всього універмаг використовував до 60 електромобілів, які служили аж до 1960-х років.

"Пробіг 60 миль - це серйозна дистанція навіть для сучасних електромобілів. Але цей Waverley у повному порядку. Ніяких проблем, просто вмикаєте запалювання і керуєте. Тільки не стійте біля нього на шляху - гальмівні механізми є тільки на задніх колесах", - розповів власник і водій автомобіля Майкл Ворд.

Він зізнався, що везе з собою запасні акумулятори, бо не знає, на скільки кілометрів вистачить заряду основної батареї. !zn

Читайте також:

У 2014 році кожен третій випущений в Україні автомобіль буде китайським

Перших осіб Росії хочуть пересадити на Зіли

Lamborghini з чистого золота виставили на продаж в ОАЕ за 7,5 млн доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі