Південна Корея розробляє нову систему ППО для збиття ракет на великих висотах

Фото
Поділитися
Південна Корея розробляє нову систему ППО для збиття ракет на великих висотах © EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT
Система доповнить багаторівневий протиракетний щит країни.

Південна Корея оголосила про початок розробки зенітно-ракетного комплексу великої дальності L-SAM II, який зможе перехоплювати ракети та інші повітряні цілі на великих висотах. Цей проєкт спрямований на значне посилення протиповітряної та протиракетної оборони країни у відповідь на зростаючі загрози з боку Північної Кореї. Нова система збільшить зону покриття протиповітряної оборони у три-чотири рази порівняно з нинішньою версією комплексу L-SAM.

Про це повідомляє видання Yonhap за інформацією Адміністрації програми оборонних закупівель (DAPA).

Проєкт розробки, кошторис якого складає близько 388 мільйонів доларів, планують завершити до 2028 року. L-SAM II стане ключовою частиною багаторівневого протиракетного щита Південної Кореї, який входить до трикомпонентної системи стримування. Ця структура також включає платформу превентивного удару Kill Chain і "систему масового покарання та відплати" – механізм масованої ракетно-бомбової відповіді у разі нападу противника.

Yonhap
Yonhap

Раніше, у листопаді 2023 року, Південна Корея завершила будівництво першої версії системи L-SAM і планує розпочати її серійне виробництво у 2025 році. Для запуску L-SAM використовується система вертикального пуску. Комплекс насамперед орієнтований на знищення балістичних ракет. Максимальна висота перехоплення становить 100 км. Для порівняння, перехоплювачі PAC-3 і PAC-3 MSE американського Patriot можуть збивати балістичні ракети на висотах до 40 км і до 60 км відповідно.

Дуже обережний підхід Сеула значно обмежив військову підтримку України від Південної Кореї, а також дав можливість Путіну, з одного боку, вміло тиснути на слабкі місця південнокорейської влади, а з іншого ‒ поступово змінювати статус-кво на Корейському півострові, дедалі більше втягуючи Пхеньян у свою військову авантюру.

"Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні" та чим міг би поділитися з нами Сеул, досліджувала у статті асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Наталья Николаева
7 Липня 2024, 14:12
№22/227652-еп Захистити під час воєнного стану законні права і життя людей з інвалідністю та тяжко хворих громадян, які потребують догляду (постійного догляду), шляхом приведення Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМУ №560 від 16 травня 2024р., у відповідність із чинним Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі