Нині скорочення чисельності американських військ у Європі не розглядається.
Про це заявив представник Пентагону Джон Кірбі у своєму Twitter.
"Телеканал NBC повідомляє про заходи, які США розглядають напередодні переговорів з Росією. Можу однозначно заявити: ми не розглядаємо скорочення військ у Європі або зміну позиції з цього питання. Ми також не розглядаємо зміни чисельності військ у країнах Балтії та Польщі", — написав Кірбі.
Нагадаємо, NBC з посиланням на власні джерела повідомило, що США на майбутніх консультаціях з РФ готові обговорювати скорочення у військовому контингенті на сході Європи за умови, що Росія теж буде готова на аналогічні подібні заходи.
Been some @NBCNews reporting on options США є розглядачем в ході розмови з Росією. Може статися, що ніби незмінно те, що НЕ weighing cuts to troops в Європі або posture changes there. Also not looking at changing troop numbers в Baltics and Poland.
- John Kirby (@PentagonPresSec) January 8, 2022
Йдеться, зокрема, про чисельність американських військових контингентів у країнах Балтії та Польщі, а також про попередження один одного про переміщення сил. США цікавлять переговори щодо ракет "Іскандер" у Калінінграді.
NBC News пояснили, що США чекатимуть від Росії зобов'язань щодо скорочення військової присутності на своїх західних кордонах, а одного відведення військ від кордонів з Україною буде замало.
У п'ятницю, 7 січня, міністри закордонних справ країн НАТО провели віртуальну зустріч, щоб підготувати відповіді на продовження нарощування військових сил РФ поблизу України. При цьому багато членів Альянсу скептично ставляться до майбутніх переговорів з РФ щодо деескалації ситуації, вважаючи, що країна-агресор просто хоче виграти час.
Як повідомлялося раніше, на засіданні Ради НАТО-Росія 12 січня сторони обговорять низку питань європейської безпеки, зокрема ситуацію в Україні.
Про нюанси українсько-російських дипломатичних баталій навколо угоди про "нульовий варіант", інтереси Києва та Москви читайте у статті Володимира Кравченка "Нові претензії Путіна: чого ще він хоче від України".