У Вірменії в будівлі Парламенту пройшло голосування за кандидатуру Ніколи Пашиняна на пост прем'єр-міністра країни. Пашинян є лідером протестів і керівником парламентської фракції "Елк". Нікола Пашинян був єдиним кандидатом на пост прем'єра, повідомляє "Радіо Азатутюн".
Національні збори Вірменії 59 голосами "за" і 42 голосами "проти" з другої спроби обрали керівника фракції "Елк" главою уряду.
У підтримку кандидатури Пашиняна проголосували фракції "Елк", "Царукян" і "Дашнакцутюн", а також ряд депутатів фракції Республіканської партії, що має більшість у парламенті.
Для того, щоб зайняти пост прем'єра, Пашиняну необхідно було отримати голоси 53 депутатів у 105-місцевому вірменському парламенті. З першої спроби Пашиняну не вдалося набрати достатню кількість голосів. Під час голосування 1 травня його кандидатуру підтримали 45 депутатів, а 56 депутатів, які представляють фракцію республіканців, виступили проти. В результаті протести в країні посилилися.
За ходом голосування в парламенті в прямому ефірі стежили присутні на площі Республіки десятки тисяч громадян, які з радістю зустріли новину про обрання Пашиняна.
Акції громадянської непокори в Єревані та інших містах країни почалися 13 квітня. Первісна причина – призначення прем'єр-міністром Сержа Саргсяна, який обіймав 10 років пост президента країни.
17 квітня Пашинян оголосив про початок безкровної "оксамитової" революції з наміром домогтися зміни влади шляхом мирних протестів.
Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".