У середу, парламент Вірменії ратифікував Угоду про всеосяжне і розширене партнерство з ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії і країнами-членами цієї організації, повідомляє News.am.
"За" ратифікацію проголосували 95 депутатів, повідомляє видання
Угода складається з трьох частин. Політичні питання викладені у передмові, у другій частині - положення, що стосуються політичного діалогу і реформ, а також співпраці у сфері безпеки. У третій частині – завдання, що стосуються юстиції та прав людини.
Угода також формує інституціональне коло, яке буде координувати відносини Вірменії та ЄС.
За словами міністра закордонних справ Вірменії Карена Назаряна, угода піднімає на новий рівень двосторонні відносини Вірменії з ЄС, "засновані на загальних цінностях і тісних зв'язках".
Вірменія в 2013 році завершила переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, але в тому ж році під тиском Росії радикально змінила курс і відмовилася підписувати цю угоду, вступивши в Митний союз під керівництвом Росії, який пізніше переформатувалася в Євразійський економічний союз.
У 2015 році Вірменія почала нові переговори за іншою угодою про політичні відносини з Євросоюзом, меншого обсягу і без економічної частини.
Раніше, Вірменія і Азербайджан провели переговори з питання Нагірного Карабаху. Сторони також обговорили "чотириденну війну", бойові дії в якій відбулись 1-5 квітня 2016 року і вважаються найбільш масштабними після 1994 року.
Нагадаємо, що парламент Вірменії обрав нового президента країни. Депутати вперше обирали главу держави, оскільки Вірменія перейшла до парламентської форми правління.