Парламент Великобританії знову проголосував проти угоди Мей по Brexit

Поділитися
Парламент Великобританії знову проголосував проти угоди Мей по Brexit Поїздка до ЄС нічого не змінила © depositphotos / palinchak
Противники і прихильники Brexit з побоюванням спостерігають за розвитком подій.

Британські законодавці рішуче відкинули угоду прем'єр-міністра Терези Мей по виходу з Європейського союзу у вівторок, зануривши Brexit в сум'яття всього за 17 днів до запланованої дати виходу з ЄС.

Законодавці проголосували проти внесеної Мей поправки до договору про Brexit 391 голосами проти 242, продемонструвавши, що її переговори в останню хвилину з керівниками ЄС у понеділок в кінцевому підсумку виявилися марними, повідомляє Reuters.

Це голосування призвело п'яту за величиною економіку світу на незвідану територію без очевидного шляху вперед. Вихід з ЄС без угоди, відкладання дати виходу 29 березня, позачергові вибори або навіть інший референдум - тепер стало можливим все.

Мей може навіть спробувати втретє заручитися підтримкою парламенту в надії, що жорсткі євроскептики-законодавці в її Консервативній партії, найбільш явні критики її договору про вихід, можуть змінити свою думку, якщо стане більш імовірним, що Британія все-таки залишиться в ЄС.

Однак, незважаючи на те, що голосування сьогодні було провалено, в січні операція зазнала більш нищівної поразки: голосів проти тоді було більше (432).

Прем'єр-міністр, захриплим після нічних переговорів у понеділок, сказала законодавцям: "Голосування проти виходу без угоди і за продовження термінів не вирішує проблем, з якими ми стикаємося". Мей визнала, що парламент зайшов у глухий кут, тим більше, що "третього шансу не буде", - заявив у понеділок глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Втім, прихильники Brexit стверджують, що, хоча вихід "без угоди" і може привести до деякої короткочасної нестабільності, в довгостроковій перспективі це дозволить Сполученому Королівству процвітати і укладати вигідні торговельні угоди по всьому світу.

Британці в 2016 році на референдумі проголосували за 52, проти 48 відсотків, щоб покинути ЄС, але це рішення не тільки розділило основні партії, але і виявило глибокі розбіжності в британському суспільстві, що вивело на передній план проблеми імміграції та глобалізації.

Багато хто побоюється, що Brexit розділить Захід, оскільки він бореться як зі складним президентом США Дональдом Трампом, так і з зростаючою наполегливістю з боку Росії і Китаю, що робить Британію економічно більш слабкою, а її можливості в області безпеки в серйозній мірі виснажені.

Прихильники кажуть, що це дозволяє Великобританії контролювати імміграцію і використовувати глобальні можливості, укладаючи нові торгові угоди зі Сполученими Штатами та іншими країнами, зберігаючи при цьому тісні зв'язки з ЄС, який, навіть без Британії, буде єдиним ринком з 440 мільйонами людей.

Як би там не було, в середу 13 березня, законодавці Британії проголосують за те, чи повинна країна вийти з найбільшого в світі торгового блоку без укладання угоди. Багато хто боїться, що це призведе до хаосу на ринках і в ланцюжках поставок, а деякі критики нівіть стверджують, що це взагалі може призвести до нестачі продовольства і ліків.

Читайте також: Меркель допускає відтермінування Brexit

Велика Британія має вийти з ЄС в 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі