Парламент 3 підтримав угоду з Єврогрупи щодо врегулювання боргової кризи в країні, незважаючи на незгоду деяких членів правлячої партії СІРІЗА з умовами даної угоди.
За угоду проголосували понад 168 грецьких депутатів, проти - 49, ще 5 депутатів утрималися. Близько половини тих, хто проголосував проти є членами правлячої партії СІРІЗА.
Колишній грецький міністр фінансів Янніс Варуфакис, який до останнього часу брав участь у переговорах, голосував проти угоди з Єврогрупи.
"Ми вели нерівний бій", - заявив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас перед голосуванням, і зазначив, що боротьба велася "за гідність і демократію в Європі".
Ціпрас підкреслив, що приймає відповідальність за всі рішення останніх шести місяців. За його словами, кампанію Афін зі скорочення розміру боргу підтримали ліві рухи по всій Європі, однак праві консерватори до кінця дотримувалися ідеї подальшого скорочення витрат.
Серед заходів - підвищення податків і внесків до фондів соціального страхування, об'єднання страхових фондів у єдиний, підвищення пенсійного віку для отримання повної пенсії, заходи щодо підвищення збирання податків. Крім цього держмайно на 50 мільярдів євро передбачається передати у спеціальний фонд під опікою кредиторів.
Без прийняття цих заходів європейські країни загрожують крахом всієї фінансової та банківської системи Греції.
Напередодні Ціпрас заявив, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в нього, хоча і зобов'язаний їх здійснити.
"Я повністю усвідомлюю свою відповідальність за помилки та упущення, а також за підписання документа, в який я не вірю, але який зобов'язаний здійснити", - сказав тоді він.
У свою чергу, голова парламенту Греції агітувала депутатів не голосувати за жорсткі реформи і "не піддаватися шантажу".
Крім того, напередодні профспілки Греції оголосили страйк.
У той же час перед парламентом проходить мітинг проти угод з кредиторами. Учасники мітингу проти нових заходів економії почали кидати пляшки з "коктейлями Молотова", поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ.
13 липня лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.
Греція не виплатила МВФ частину боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.
Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.