Папа Римський Франциск закликав лідерів «Великої двадцятки» (G20), які зберуться на саміт наступної неділі, обговорити виклики, які постануть перед людством у світі після пандемії коронавірусу.
«Щоби вийти з пандемії, саміт «Великої двадцятки», що відбудеться в Римі, повинен серйозно взяти до уваги стосунки між розвинутими країнами й тими, що розвиваються, визнаючи існуючу у світі асиметрію», - цитує понтифіка VaticanNews. Як приклад нерівності у світі Франциск наводить доступ багатих і бідних країн до медичного забезпечення.
На його думку, зустріч голів держав і урядів найбагатших країн світу, має слугувати «зменшенню напруження на глобальному рівні перед обличчям ескалації насильства, що викликає виключно насильство».
Голова Католицької Церкви вважає, що прийшов час перейти від слів до дій. «Партія розігрується саме тепер. Вийти з пандемії зможемо виключно разом. А тому потрібно назвати на ім’я та прізвище труднощі, які людство покликане долати в постпандемічний період», - говорить Франциск.
Цей принцип, за його словами, стосується також і кліматичної конференції Cop26 у шотландському Ґлазґо від 1 до 12 листопада.
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус вважає, що травма від пандемії коронавірусу буде для людства масштабнішою, ніж від Другої світової війни. Він закликав країни починати готуватися до неї вже зараз.
Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» у ZN.UA.