Пандемія спровокувала різке зростання випадків депресії та тривожних розладів — The Economist 

Поділитися
Жінки частіше повідомляли про стрес та депресію.

Пандемія COVID-19 завдала руйнівних наслідків фізичному здоров’ю мільйонів людей. Але наслідки для психічного здоров'я можуть виявитися ще більш критичними. Нове дослідження спробувало кількісно оцінити вплив COVID-19 на психічне здоров'я та добробут людей. За оцінками вчених, кількість випадків депресії у світі внаслідок пандемії зросла на 53 млн, що на 28% вище допандемічного рівня, а випадки тривожних розладів зросли на 76 млн, що на 26% більше рівня до пандемії, пише The Economist.

Щоб кількісно оцінити ситуацію, автори дослідження зібрали дані опитувань, у яких повідомлялося про поширеність депресивних і тривожних розладів під час пандемії.

Опитування були проведені у різних країнах. Аналітики порівняли відповіді респондентів з опитуваннями, які були проведені до пандемії. 

Автори розробили «індекс впливу COVID-19» на основі двох показників, пов'язаних зі збільшенням поширеності депресивних і тривожних розладів: зниження рухливості і активності людей та щоденного рівня інфікування COVID-19.

Потім автори використали цей індекс для оцінки зміни поширеності депресивних та тривожних розладів у 204 країнах світу.

Вони виявили, що пандемія вплинула на психічне здоров'я жінок більше, ніж на чоловіків. З «надлишкових» 53 мільйонів випадків депресії та 76 мільйонів випадків тривожних розладів, які були зафіксовані у 2020 році, приблизно дві третини стосувалися саме жінок.

Частково причиною цього можуть бути домашні обов'язки, які розширилися під час карантину.

Опитування, проведене у квітні та травні 2020 року у Британії, показало, що жінки витрачають приблизно на 50% більше часу на роботу по дому та майже вдвічі більше часу на догляд за дитиною, ніж чоловіки.

Жінки, які витрачали більше часу на таку «неоплачувану роботу» вдома, як правило, частіше повідомляли про стрес та депресію.

У бідних країнах пандемія принесла багато труднощів для жінок. В ООН підрахували, що 11 мільйонів дівчат у бідних країнах, які покинули школу під час пандемії, можуть ніколи не повернутися до навчання.

Найбільше постраждали проблемні регіони. За підрахунками дослідників, випадки депресії зросли на 37% у Північній Африці та на Близькому Сході – це більше, ніж у будь-якому іншому регіоні світу.

Що стосується тривожних розладів, то найбільше вони зросли у Південній Азії.

Найстійкішими виявилися жителі Південно-Східної Азії, Східної Азії та Океанії.

Незважаючи на те, що багато країн у цій частині світу запровадили найжорсткіший прикордонний контроль для запобігання поширенню коронавірусу, вони також мали найнижчий рівень смертності.

Однак дослідження має деякі обмеження. Більшість даних надходили з багатих країн, це означає, що загальна оцінка для бідніших частин світу може бути неточною. Крім того, дані, що лежать в основі моделі дослідників, у більшості випадків базувалися на власних повідомленнях людей, а не на медичних діагнозах.

Тим не менш, результати дослідження показують ще один аспект, який свідчить, що руйнівні наслідки пандемії набагато ширші, ніж здається, резюмує видання. 

Нам всім знайоме почуття, коли ми знаходимось у важкому становищі, а якщо хтось добиває вас ще більше, це точно не змушує почуватися краще. Це просто робить вас більш розбитим. The Washington Post розповідає про правильні та неправильні способи підтримати людину, яка переживає важкі часи морально чи емоційно. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі