Пандемія COVID-19 підриває боротьбу з іншими інфекційними хворобами — Nature

Поділитися
Пандемія COVID-19 підриває боротьбу з іншими інфекційними хворобами — Nature © unsplash.com
Криза ще далеко не завершена. 

Пандемія COVID-19 несе руйнівний вплив на боротьбу з іншими смертельними інфекційними захворюваннями, згідно зі звітом, який порівнює дані за 2019 та 2020 роки щодо боротьби проти ВІЛ, туберкульозу  та малярії у більш ніж 100 країнах, пише Nature.

Оцінка була проведена міжнародною організацією Global Fund.

«COVID-19 спровокував критичний відступ у боротьбі з ВІЛ, туберкульозом та малярією», - каже виконавчий директор організації Пітер Сендс.

У міру того, як країни опинилися в умовах карантинних обмежень, і більшість ресурсів були перенаправлені на боротьбу з пандемією, на тестування та лікування COVID-пацієнтів, зусилля у боротьбі з іншими хворобами різко впали.

У деяких країнах, зазначає Сендс, «наслідки поширення ВІЛ, туберкульозу та малярії можуть навіть перевищити прямий вплив COVID-19».

Щодо ВІЛ-інфекції, то кількість людей, охоплених програмами профілактики, знизилася на 11%. Тестування на ВІЛ впало на 22%, що затримує лікування та сприяє постійній передачі вірусу.

Активістка Грейс Нгулубе з Малаві особливо стурбована наслідками для дівчат-підлітків та молодих жінок. Для прикладу, саме на них припадає більшість із нових випадків ВІЛ-інфекції серед осіб у віці від 15 до 19 років у Африці. Подекуди поширення кампаній вакцинації проти COVID-19 також спричинило проблеми у зусиллях щодо боротьби проти ВІЛ. Через помилкове уявлення про безпеку багато дівчат і молоді жінки відмовляються звертатися за  медичною допомогою, через страх, що їх можуть примусово вакцинувати.

Однак кількість людей, що живуть з ВІЛ і які отримували антиретровірусні препарати, зросла на 9%, частково тому, що клініки в деяких країнах почали надавати їм достатню кількість ліків на кілька місяців, щоб зменшити потребу в частих відвідуваннях лікарень в умовах пандемії.

Боротьба проти ще однієї смертельної інфекційної хвороби також відійшла на задній план. Туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом, подібно до коронавірусу. Однак такі ресурси, як ізолятори, діагностичні центри та медичні спеціалісти були перенаправлені саме на боротьбу проти коронавірусу, говорить Джеймі Тонсінг із Global Fund. У країнах, які підтримує ця організація, кількість осіб, що пройшли тестування та лікування туберкульозу, зменшилася на 18%.

Невиявлені випадки призведуть до збільшення передачі та навіть зростання смертності від туберкульозу.

Поширення малярії залишається на «відносно стабільному рівні» у світі, йдеться у доповіді. Хоча кампанії з розповсюдження механізмів, які на даний момент є найкращими засобами профілактики малярії, часто затримувалися на початку пандемії, країни швидко адаптувалися, говорить представник Global Fund Скотт Філлер. Однак кількість людей з підозрою на малярію, які пройшли тестування, знизилася на 4,3%.

«Багато дітей не пройшли тестування», - говорить Філлер.

Незважаючи на це, прогрес у боротьбі з малярією зупинився, говорить аналітик Педро Алонсо. Все ще стабільно фіксується понад 400 тисяч смертей від малярії та 220 мільйонів випадків на рік.

Експерти попереджають, що вплив нових спалахів SARS-CoV-2 та поява мутацій вірусу будуть і надалі негативно впливати на боротьбу з іншими захворюваннями, зокрема з ВІЛ, туберкульозом та малярією.

«Криза ще далеко не завершена, особливо коли варіант Дельта завдає шкоди. Ми ризикуємо не повернутися на шлях боротьби з ВІЛ, туберкульозом та малярією, поки не переможемо COVID-19», - додає Сендс.

Нагадаємо, що виконавчий директор Програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я доктор Майк Райан вважає, що коронавірус буде продовжувати мутувати і, швидше за все, залишиться на планеті надовго.

Він додав, що COVID-19 продовжує мутувати в країнах, де число невакцинованих ще велике, і колишні надії на викорінення коронавірусу зменшуються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі