Пакистан вимагає екстрадиції лідера "Ісламської держави" з Афганістану

Поділитися
Пакистан вимагає екстрадиції лідера "Ісламської держави" з Афганістану В Афганістані відмовилися видавати пакистанця © RailwayFX / Depositphotos
Уряд Афганістану відмовилося віддавати пакистанця.

Пакистан просить владу Афганістану видати одного з лідерів "Ісламської держави", який був заарештований в ході афганської розвідувальної операції на півдні Афганістану на початку цього місяця. Про це пише видання The Diplomat з посиланням на Міністерство закордонних справ США.

Аслам Фарукі - громадянин Пакистану, розшукуваний у зв'язку з нападами "ісламської держави" в Пакистані. Афганський уряд звинувачує його у причетності до нападу минулого місяця на сикхський храм у столиці Афганістану Кабулі, в результаті якого загинули 25 віруючих.

Відповідальність за напад взяла на себе група Ісламської держави на веб-сайті свого інформаційного агентства Amaq, заявивши, що воно було скоєно громадянином Індії Абу Халідом Аль-Гінді в помсту за військові дії в Індії в Камширі.

Нападник прорвався через Гурдвару, місце поклоніння сикхів, підриваючи гранати та стріляючи у віруючих, перш ніж афганський спецназ ліквідував його. В той час у храмі було близько 150 осіб.

Запит з Ісламабаду прийшов у четвер, 9 квітня. Міністерство закордонних справ Пакистану заявило, що посла Афганістану в Пакистані Атифа Машала викликали та розповіли про те, що Пакистан стурбований діяльністю філії Ісламської держави зі штаб-квартирою в східному Афганістані.

"Оскільки Аслам Фарукі брав участь в антипакистанській діяльності в Афганістані, його слід передати Пакистану для подальших розслідувань", - сказали в міністерстві.

За словами розвідувального агентства Афганістану, Фарукі, чиє справжнє ім'я Абдулла Оракзай, був заарештований в минулі вихідні.

У п'ятницю Кабул заявив, що не передасть його, оскільки у нього немає договору про видачу полонених з Пакистаном. Замість цього "справа Аслама Фарукі будуть розглядати на основі закону Афганістану", - заявили в уряді Афганістану.

Раніше повідомлялося про те, що через кілька годин після того, як рух "Талібан" повідомило, що виходить з переговорного процесу з Афганістаном про обмін полоненими, він відкликав своїх представників з Кабула. Відомо, що напередодні троє представників руху все ж зустрілися з представниками афганської сторони, але ніяких домовленостей досягнуто так і не було.

Нагадаємо, що екстремістське угрупування "Талібан" звинувачує офіційний Кабул у зриві процесу обміну військовополоненими. Також представники руху заявили, що припиняють контакти з представниками офіційної влади країни.

Наголошується, що згідно з підписаною наприкінці лютого в Досі угодою між талібами і США, американці зобов'язалися поетапно вивести всі іноземні війська з Афганістану в обмін на гарантії з боку талібів невикористання території їх країни терористичними організаціями проти США і їх союзників.

Крім того, в угоді також обговорені умови початку міжафганського мирного процесу. Відповідно до умов мирного процесу, уряд Афганістану має звільнити з в'язниць п'ять тисяч ув'язнених прихильників "Талібан". Своєю чергою таліби пообіцяли відпустити тисячу перебувають у них у полоні військовослужбовців урядових сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі