"Бізнес в Росії в поганому стані. Консолідацію дкемонструють лише для публіки. Еліти нервують, вони не хочуть, щоб погані відносини із Заходом тривали вічно. Вони прагнуть завершити цей період якомога швидше" , - каже він.
За словми Пономарьова, Путін "годує обіцянками" своїх близьких соратників. Він розповідає про те, що ситуація зміниться після виборів президента США і про те, що між Вашингтон і Берлін нібито займають різні позиції щодо Росії. А німецька сторона "хоче співпрацювати" з Москвою і "буде виступати за скасування санкцій".
"Якщо так і буде, Путін збереже владу", - переконаний Пономарьов.
При цьому він додав, що навіть якщо Захід скасує санкції, російську економіку це не врятує. Інвестиції не повернуться в країну за один день, так само як і бізнес.
"Відчуття невпевненості, разом з поганим інвестиційним кліматом у державі, з економічною кризою, можуть призвести до того, що оточення Путіна вирішить: "Зіграймо ще раз у гру з Медведвим. Він більш прозахідний, ліберальний, Обама любить його, у нього є iPhone. Давайте поставимо на твіттерну дипломатію". Таке може трапитися", - припускає російський депутат.
Сьогодні видання Rzeczpospolita писало, що за два роки дії санкцій друзі Путіна втратили мільярди доларів. Зокрема, стати Геннадія Тимченка скоротилися на 4 мільярди доларів, а Аркадія Ротенберга - на три мільярди.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній. У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.