ЄС запровадив економічні санкції до п'яти російських банків

Поділитися
ЄС запровадив економічні санкції до п'яти російських банків © РИА Новости
Громадянам і компаніям країн Євросоюзу заборонено купувати або продавати нові облігації, акції або схожі фінансові інструменти з терміном погашення понад 90 днів, випущені банками, включеними в список.

Євросоюз застосував економічні санкції до п'яти російських банків. Зокрема, під санкції потрапили "Сбербанк", ВТБ ("Внешторгбанк"), ВЕБ ("Зовнішекономбанк"), "Россельхозбанк" і "Газпромбанк". Відповідне рішення опубліковано в "Офіційному журналі ЄС" увечері в четвер, 31 липня.

"Для обмеження доступу Росії до ринків капіталу громадяни і компанії ЄС не можуть більше продавати або купувати нові облігації, акціонерні частки або інші подібні фінансові інструменти з терміном погашення понад 90 днів, випущені російськими державними банками, їх дочірніми компаніями або компаніями, які діють від їх імені. Також заборонені послуги, пов'язані з випуском таких фінансових інструментів, наприклад, брокерське справу", - йдеться в документі.

Санкції вступають в силу з 1 серпня.

Раніше аналогічні заходи проти Зеба, Газпромбанку, ВТБ та Банку Москви ввели США.

Крім того, як відомо, економічні санкції ЄС передбачають введення ембарго на імпорт та експорт зброї і подібного матеріалу в Росію; заборона на експорт товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росію чи російським кінцевим військовим користувачам.

ЄС заборонив продаж в РФ обладнання для видобутку нафти в Арктиці, сланцевої і глибоководної нафти

Євросоюз ввів заборону на поставки в Росію високотехнологічного обладнання для видобутку нафти в Арктиці, на глибоководному шельфі сланцевої нафти, повідомляє офіційний журнал ЄС.

якщо для продукції "подвійного призначення" застосовується дозвільний порядок експорту, то відносно специфічного нафтового обладнання обумовлений повна заборона.

"Компетентні органи не дадуть ніякого дозволу на будь-продаж, постачання, передачу або експорт технологій, якщо вони мають достатні підстави для визначення, що вони стосуються проектів глибоководної розвідки і видобутку нафти, розвідки і видобутку нафти в Арктиці або проектів в області сланцовой нафти в Росії", - йдеться у публікації.

У забороненому списку широкий перелік високотехнологічних труб нафтового сортаменту (OCTG) - наприклад, безшовні, бурильні, обсадні, насосно-компресорні труби; обладнання для буріння та облаштування свердловин; мобільні бурові установки; плавучі і підводні платформи для розвідки і видобутку, а також легкі морські судна, пожежні судна, плавучі крани та інші допоміжні судна (крім днопоглиблювальні суду, плавучі і підводні платформи, рибальські та військові судна).

При цьому ЄС закликає треті країни застосувати до РФ аналогічні заходи "для максимального ефекту".

Відповідні заходи вводяться строком на 12 місяців - до 31 липня 2015 р. При цьому вони можуть бути переглянуті 31 жовтня 2014 року. !zn

Читайте також:

Morgan Stanley: Санкції залишили Путіну два варіанти

Росія у відповідь на санкції США пообіцяла повернутися в 80-ті роки у відносинах

"Газпромбанк" втратив 80% іноземних вкладників за анексії Криму Росією

Норвегія має намір приєднатися до санкцій ЄС проти Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі