"Йдуть розмови про підозри проти ще восьми чиновників", - цитує Financial Times неназваного колишнього чиновника ФСБ, який поінформований про справу проти Улюкаєва.
Тим часом, російські ЗМІ повідомляють про те, що слідчі ведуть справи проти інших чиновників, в той час, як суд посадив міністра економіки на півроку під домашній арешт. Сам Улюкаєв заперечує свою вину, але президент Володимир Путін звільнив його через "втрату довіри" незадовго до арешту.
"Це надзвичайна подія для уряду і влади в країні в цілому", - сказав прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на засіданні уряду.
В приватних розмовах урядовці і інвестори кажуть, що справа проти Улюкаєва може підірвати владу тих у владних колах, хто допоміг утримати російську економіку на плаву після обвалу цін на нафту, девальвації рубля і запровадження західних санкцій, які діють вже два роки. Двоє неназваних чиновників з міністерства економіки РФ і один слідчий розповіли виданню, що друг Путіна по КДБ і голова "Росневти" Ігор Сєчін причетний до переслідування Улюкаєва. Вірогідно, він хотів так попередити інших прихильників ліберальної економічної політики не ставати йому на заваді.
Російські ЗМІ повідомляють, що голова служби безпеки "Роснефти" Олег Феоктістов очолив операцію із затримання міністра економіки. Він почав працювати на нафтову компанію тільки у вересні, а до того служив у ФСБ.
"Сєчіна образив сильний опір з боку багатьох людей проти бажання "Роснефти" купити "Башнефть". Це точно ослабить економічний блок", - сказав виданню неназваний інвестор.
Колишній міністр фінансів і радник Путіна з економічної політики Олексій Кудрін прокоментував, що арешт Улюкаєва викликає питання. Однак, інвестиційний клімат не постраждає, якщо розслідування проти міністра буде прозорим.
Видання The Economist писало, що арешт Улюкаєва вказує на загострення боротьби в Кремлі. Справа проти нього стала вибухом для економічного блоку в уряді Дмитра Медведєва. Улюкаєва виступав проти зростання домінування держави в російській економіці. Він був проти продажу урядової частки в компанії "Башнефть" державному гіганту "Роснефть" в рамках процесу приватизації.
Раніше в статті на Bloomberg View оглядач Леонід Бершидський писав, що арешт Улюкаєва може бути першим кроком в наступі проти Сєчіна. Адже Путін намагається прорідити своє внутрішнє коло і його може непокоїти надмірна впливовість керівника "Росневти".
Як повідомлялося раніше, Басманний суд відправив Улюкаєва під домашній арешт на два місяці. Незабаром після цього президент РФ Володимир Путін звільнив міністра через "втрату довіри".