Президент США Джо Байден під час відеоконференції з російським лідером Владіміром Путіним пригрозив тому повною фінансовою ізоляцією у разі відкритої агресії проти України, повідомив речник Кремля Дмітрій Пєсков.
У відповідь, каже Пєсков, Путін заявив, що російські війська перебувають на території РФ і «нікому не загрожують». Крім того, Путін у традиційно хамській манері порадив співрозмовнику не втручатися у події на іншому континенті.
«Йдеться про територію Росії та про Європу, яка є нашим спільним домом, тоді як американці знаходяться по той бік океану», - цитують прессекретаря Путіна росЗМІ.
Відкриваючи переговори, президент РФ заявив, що хотів би зустрітися з американським колегою особисто. Відповідаючи на запитання, яким був настрій Путіна після завершення переговорів, Пєсков констатував: «Особливих приводів для радості, звісно, не було. (…) Ситуація дуже серйозна і потребує постійної уваги».
Нагадаємо, 9 грудня відбулася телефонна розмова Джо Байдена та Володимира Зеленського, за два дні до цього Байден та Путін провели відеоконференцію, ключовою темою стали Україна та ситуація поблизу її кордонів.
За підсумками переговорів ЗМІ писали, що США можуть тиснути на Україну, щоб домогтися автономії частини Донбасу. Побічно цю інформацію підтверджують і в Офісі президента. Під час інтерв'ю 10 грудня Зеленський заявив, що «допускає референдум щодо Донбасу загалом, (…) Криму, щодо припинення війни». А виступаючи із посланням до ВР, президент України допустив «прямі переговори з Путіним».
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не)домовилися американський, український та російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Олексій Іжак «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні»;
- Олег Шамшур «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна»;
- Сергій Корсунський «Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська, і що робити Україні»;
- Володимир Кравченко «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».