Кулеба розповів, чи вплинули на Росію переговори Путіна та Байдена

Поділитися
Кулеба розповів, чи вплинули на Росію переговори Путіна та Байдена © Дмитро Кулеба / Facebook
Він зазначив, що у НАТО була можливість не допустити війни в Україні. 

В Україні після переговорів президентів США Джо Байдена та РФ Владіміра Путіна не зменшився рівень напруженості. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів "Голосу Америки", що свідченням цього сталося й чергове засідання ТКГ, яке відбулося після саміту. 

"Ми уважно стежили за ним (засіданням. - Ред.), щоб побачити, чи змінила Москва вказівки своїм представникам, а також представникам ОРДЛО щодо поведінки на цьому засіданні. На жаль, змін ми не побачили", – сказав він.

Кулеба зазначив, що вже цими днями стане відомо, чи будуть практичні результати переговорів президентів, чи господар Кремля буде й далі "тримати паузу і підіймати ставки". 

Він також зазначив, що стратегічною помилкою НАТО стало те, що Альянс не надав Україні членства до початку війни на Донбасі. Якби це сталося, Росія не наважилася б на вторгнення на територію країни-члена Альянсу. 

Нагадаємо, 7 грудня відбулася відеорозмова президентів США Джо Байдена та Росії Владіміра Путіна, присвячена українському питанню. А якщо точніше - інформації про можливе вторгнення РФ в нашу країну вже цієї зими. 

Під час переговорів глава Білого дому дав зрозуміти російському колезі, що не зважатиме на "червоні лінії" РФ у питанні розширення НАТО. Це стало відповідь на заклик Путіна надати Росії юридичні гарантії того, що Альянс не буде розширюватися на схід. 

Також Байден заявив, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими санкціями у разі військового вторгнення Росії на територію України.

А ось Путін під час розмови знову спробував зняти з Росії відповідальність за продовження бойових дій на Донбасі, звинувативши Україну в "деструктивній лінії", спрямованій на повний демонтаж мінських угод та домовленостей у "Нормандському форматі". 

Як робить висновок Олексій Їжак у статті "Байден і Путін розійшлися по кутках. Чого очікувати Україні", нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в межах дипломатичного врегулювання, не буде.

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх її учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі