Російська агресія в Донбасі не припинилася. Насправді вона навіть посилилася впродовж останніх тижнів. Бойовики, яких підтримує Москва, вбили щонайменше 37 українських солдатів лише в травні. Українські військові повідомляють про 51 атаку на їхні позиції лише за кілька останніх днів.
Москва не зробила нічого для того, щоб повернути Україні контроль над її кордонами. Про це в своїй статті пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Він також нагадує, що Росія блокує міжнародне рішення щодо відправки миротворців в Донбас, а десятки українців безпричинно ув'язнені в російських тюрмах. Тим часом, останні репортажі говорять про те, що Москва зосередила більше сил біля українського кордону і може спробувати захопити нові території, щоб прокласти суходільний шлях в окупований Крим.
Але в цей же час міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що "санкції не повинні стати самоціллю" і підхід "все або нічого" не спрацював. Кілька країн ЄС, зокрема Австрія, Греція, Угорщина і Італія, теж вагаються, чи варто продовжувати тиск. А авторитетне німецьке видання Der Spiegel повідомило, що лідери ЄС розглядають можливість поступового пом'якшення санкцій.
"Якщо станеться саме так, тоді це буде абсолютно точним повідомленням Володимиру Путіну: в силі правда, агресія приносить плоди, а правила не мають ніякого значення", - вважає Вітмор.
Тим часом, видання Financial Times писало, що випуск облігацій Росії показав, наскільки санкції болючі для неї. Москва заявляє, що отримала за свої цінні папери мільярд доларів з Лондона, але це були гроші російських олігархів.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить підстав для скасування або пом'якшеннясанкцій проти Росії. Як писав Bloomberg View, ЄС продовжить санкції проти Росії, але може їх пом'якшити. На думку оглядача, Кремль все ще чекає, що європейці здадуться і почнуть грати за його правилами.
У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що скасування санкцій проти Росії означатиме кінець єдності ЄС. Якщо скасувати санкції до того, як Україна відновить контроль над своїми територіями і кордонами, це пошле Москві сигнал, що їй все зійде з рук. Тож, на думку автора, економічний тиск ЄС на Росію потрібно зберігати до тих пір, поки Москва не виконає свою частину роботи за Мінськими угодами.