Випуск облігацій Росії показав, наскільки санкції болючі для неї – FT

Поділитися
Випуск облігацій Росії показав, наскільки санкції болючі для неї – FT Санкції не забороняють Росії нарощувати борги. © rbth.com
Москва заявляє, що отримала за свої цінні папери мільярд доларів з Лондона, але це були гроші російських олігархів.

На початку тижня на передній план вийшли два образи Росії. Москва добилася повернення на міжнародний ринок капіталів, розмістивши перші свої суверенні євробонди з часів російського військового вторгнення в Україну.

І в цей же час, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв в анексованому Криму сказав пенсіонеру, що на підняття пенсій "грошей немає".

"Ви тримайтеся тут", - докинув російський чиновник, і ці його слова розлетілися як жарт по соціальним мережам.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що насправді російське становище не таке погане, як каже Медведєв. Країна дійсно постала перед дефіцитом бюджету в 4% від ВВП цього року. І це вперше з 2010-го. Але при цьому випуск євро бондів приніс їй 1,75 мільярдів доларів. Це показало, що Москва досі може брати позики. Швидше за все, їй вдасться залучити ще 3 мільярди доларів цього року, як вона планує.

Російська держава загалом не перебуває під санкціями і формальної заборони допомагати їй нарощувати борги немає. Але якщо Кремль хотів євробондами показати, що санкції – це нібито для нього не проблема, а іноземні інвестори будуть все одно вкладати гроші в Росію, тоді це йому не вдалося.

Насправді, продаж показав, наскільки санкції і російське самообмеження стримує компанії, банки, фінансові інститути від ведення бізнесу в Росії. Москва заявляє, що отримала мільярд доларів за продані бонди від іноземних інвесторів, зокрема з Великобританії. Але кілька великих фондів публічно відмовилися брати участь у продажі. В цей же час, більшість британських грошей, які отримала Москва за цінні папери, – це гроші росіян, які вони ховали у Лондоні. Проблема зовсім не у відсутності попиту, а в страху інвесторів, що вони потім не зможуть продати російські бонди на вторинному ринку. Їх не можна розмістити в міжнародних системах Euroclear і Clearstream через ненадійність. Тому існує страх, що ці цінні папери можна буде виставляти на продаж лише в російських системах.

Тим часом, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить підстав для скасування або пом'якшеннясанкцій проти Росії. Як писав Bloomberg View, ЄС продовжить санкції проти Росії, але може їх пом'якшити. На думку оглядача, Кремль все ще чекає, що європейці здадуться і почнуть грати за його правилами.

У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що скасування санкцій проти Росії означатиме кінець єдності ЄС. Якщо скасувати санкції до того, як Україна відновить контроль над своїми територіями і кордонами, це пошле Москві сигнал, що їй все зійде з рук. Тож, на думку автора, економічний тиск ЄС на Росію потрібно зберігати до тих пір, поки Москва не виконає свою частину роботи за Мінськими угодами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі